Фрілансер Крим.Реалії Владислав Єсипенко на черговому засіданні суду в Сімферополі, Україна, вересень 2021 року Посол України в Чехії обговорив із президентом RFERL Капусом ситуацію, що склалася навколо засудженого РФ фрилансера Крим.Реалії Єсипенка
Посол України в Чехії Василь Зварич під час зустрічі з президентом медіакорпорації Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Стівеном Капусом обговорив ситуацію, що склалася навколо фрилансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка, засудженого РФ до п’яти років ув’язнення, повідомляється на фейсбук-сторінці посольства.
Під час зустрічі Стівен Капус також запевнив у непохитній підтримці України у боротьбі за суверенітет та територіальну цілісність та у протистоянні російській агресії. .
Український посол подякував всій команді медіакорпорації за щоденну працю та підкреслив важливість ролі журналістів «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» у «висвітленні та поширенні всієї правди про те, що насправді вчиняють росіяни в Україні».
Владислав Єсипенко – український журналіст, фрилансер Крим.Реалії. До арешту висвітлював соціальну та екологічну проблематику, проводив опитування кримчан.
Embed share
Петиція в ООН: правозахисники вимагають звільнити журналіста Владислава Єсипенка (відео)
Embed share The code has been copied to your clipboard. width px height px
The URL has been copied to your clipboard
No media source currently available
0:00 0:29:19 0:00 Завантажити на комп'ютер
- 240p | 57,3MB
- 360p | 84,3MB
- 480p | 130,7MB
- 720p | 418,1MB
- 1080p | 456,8MB
10 березня 2021 року його затримали у Сімферополі. Російська влада звинуватила журналіста у зборі інформації «на користь спецслужб України», а також зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою».
У результаті Єсипенка засудили до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу в розмірі 110 тисяч рублів. Російське обвинувачення вимагало для Єсипенка 11 років позбавлення волі. Сам Єсипенко стверджує, що російські силовики його катували, зокрема електрикою, домагаючись свідчень.
У Міністерстві закордонних справ України назвали «політично вмотивованим» винесений Єсипенком вирок. Держдепартамент США також засудив вирок Єсипенка, назвавши його «ще одним прикладом зловживань російської окупаційної влади у Криму». 2022 року Владислав Єсипенко став лауреатом премії Американського ПЕН, Barbey Freedom to Write Award та Національної премії НСЖУ за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка.
Наприкінці листопада 2024 року Міжнародна правозахисна організація Freedom Now подала від імені Єсипенка петицію до Робочої групи ООН із безпідставних затримань (WGAD).
У документі, який мають Крим.Реалії, вказуються численні випадки, коли російська влада порушувала права Владислава Єсипенка, який виконував журналістську роботу в анексованому РФ Криму.
За повідомленням Freedom Now, петиція публічна і найближчими тижнями WGAD проведе її попередній розгляд, а потім передасть російському уряду. Росія матиме 60 днів на відповідь. Якщо російський уряд не відповість (як це часто бувало в минулому), WGAD продовжить розгляд справи та винесе свій висновок.
Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.