Рішення щодо реорганізації більше пов’язано із політичними мотивами — заблокувати можливість Владі Співак через рішення суду повернутися на посаду керівниці управління. Створення нового управління — ініціатива секретаря міськради Катерини Ямщикової, яка отримала підтримку у більшості депутатів
На сьогоднішній 61-й позачерговій сесії Полтавської міськради депутати проголосували за структурні зміни органу місцевого самоврядування.
Так, внесено зміни до рішення структуру виконавчих органів влади від 2021 року, згідно із якими ліквідовуються управління стратегічного розвитку та управління економічної політики Департаменту економіки і інвестицій, а сам департамент перетворюється на управління економічного розвитку. До складу управління додаються відділи тарифної політики та відділ охорони праці.
У серпні посади керівника управління стратегічного розвитку було звільнено опозиційну депутатку міськради Владу Співак. Тоді ж «Полтавщина» писала: «якщо у міської влади не вийде звільнити Владу Співак таким чином, то вона може позбутися депутатки шляхом реорганізації Департаменту економіки». Так і сталося, адже міська влада вже має напрацьований механізм для убезпечення себе від поновлення на посаді звільненого працівника через суд з виплатою компенсації за вимушений прогул. Така схема була задіяна і після звільнення Оксани Левченко з посади керівника земельного управління.
Окремим рішенням міська рада утворила управління з питань ветеранської політики, яке складається з двох відділів: зв’язків з громадськістю, родинами загиблих та меморіалізації пам’яті; з питань патронації, роботи з ветеранами, військовослужбовцями та цивільно-військового співробітництва.
Нове управління очолив Максим Вареник. Напередодні голосування Катерина Ямщикова наступними словами представила громаді нового керівника:
«Сьогодні мала честь представити Максима Вареника як кандидата на посаду керівника Управління у справах ветеранів Полтавської міської ради.
Максим — людина з багаторічним досвідом служби та роботи у ветеранській сфері. Свою військову кар’єру він розпочав у Миколаєві, а згодом очолював службу захисту інформації у Полтавському обласному військкоматі. З 2014 році, у складний для нашої країни час, брав участь у міжнародних миротворчих місіях ООН у Ліберії, а після повернення виконував бойові завдання у найгарячіших точках.
Після завершення служби Максим відкрив концептуальну кав’ярню-пекарню, став підприємцем і волонтером. Долучившись до благодійного фонду «Крила долі», він активно підтримував наших Захисників, Захисниць та їхні родини.
Створення Управління у справах ветеранів — це надзвичайно важливий крок. Ми будуємо систему комплексної підтримки для тих, хто захищає нашу свободу, а також для їхніх родин і родин полеглих Героїв».
Максим Вареник
Головними завданнями управління з питань ветеранської політики є:
- здійснення аналізу потреб ветеранів війни та членів їх сімей;
- внесення пропозицій щодо задоволення таких потреб та визначення джерел фінансування;
- підготовка пропозицій до проєктів державних, цільових, галузевих, регіональних та місцевих програм у сфері ветеранської політики;
- забезпечення реалізації ветеранської політики в інших сферах.
При цьому створений цього року Ветеранцентр, який очолює Артем Ліфрідов, переводиться від управління соціального розвитку у підпорядкування новоствореного управління з питань ветеранської політики. Координувати роботу центру тепер буде не заступник міського голови Ольга Величко, а її колега Тетяна Бардіна.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»