Пішов з життя історик з Луганська, співорганізатор підпілля Володимир Семистяга

Пішов з життя історик з Луганська, співорганізатор підпілля Володимир Семистяга

Сьогодні, 29 вересня 2024 року, помер 74-річний український історик, громадський діяч та голова товариства "Просвіта" в Луганській області Володимир Семистяга

Зміст

Про це повідомив член Національної спілки письменників України, просвітянин, журналіст і краєзнавець Євген Букет та Луганська ОВА.

«Сьогодні вночі у Вишгороді після важкої хвороби помер голова Луганської «Просвіти”»Володимир Федорович Семистяга», — зазначив Букет.

Що вивчав

«Історик за фахом, він досліджував нацистський окупаційний режим на теренах Луганщини», — додає ОВА.

«Разом із науковцем Юрієм Козовським Семистяга вивчав діяльність підпілля «Молода гвардія», використовуючи маловідомі архівні матеріали. Висновки їхнього розслідування суттєво відрізнялися від радянської версії», — нагадує проукраїнське луганське видання Tribun.

Пізніше, у 2014 році, набуті за десятиріччя теоретичні знання, вчений разом з колом однодумців втілюватиме на практиці, організовуючи у Луганську перший антирашистський підпільний рух.

У вирі свідомого українства Луганщини

Усе своє життя Володимир Семистяга присвятив утвердженню української державності й захисту українських національних інтересів.

Семистяга народився у Сватівському районі Луганщини.

Працював старшим викладачем кафедри історії України в Луганському державному університеті. Очолював Луганське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта». Він також був головним редактором видання «Бахмутський шлях».

Читайте також: Кремль хоче, аби Трамп «скасував» закони України про мову та РПЦ

У 2008 році Семистяга отримав почесне звання заслуженого працівника освіти України. А у 2016 році — став лауреатом Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка.

На початку окупації Луганська

Пішов з життя історик з Луганська, співорганізатор підпілля Володимир Семистяга

Букет нагадав, що 2014 року після початку бойових дій на Донбасі Семистяга 55 днів провів у полоні бойовиків угруповання «ЛНР».

Тоді мережею навіть поширилося повідомлення про нібито смерть історика. 

У 2023 році в інтерв’ю Укрінформу історик розповів про те, як спільно з однодумцями серед викладачів та студентів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (нині працює в евакуації у Полтаві) створив розгалужену українську партизанську організацію «Луганці-Шевченківці» і про те, як вона діяла.

Після звільнення з полону Семистяга переїхав до Київської області, де брав активну участь у роботі регіонального об’єднання “Просвіти”.

Коли і де відбудеться прощання

Як інформує Євген Букет, провести Володимира Семистягу в останню путь можна буде у вівторок, 1 жовтня, в місті Вишгороді:

11:00 — відспівування у капличці на території районної лікарні,

12:00 — поховання.

Новини України