За словами спікера розвідки Андрія Юсова, усю інформацію, яка могла опинитися в руках українських спецслужб, було взято в роботу. Усі причетні особи будуть притягнуті до відповідальності.
Related video
Один із російських льотчиків після удару ЗС РФ по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві здав своїх колег представникам Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ. Цю інформацію в ефірі телемарафону пізніше прокоментував речник українського розвідувального відомства Андрій Юсов.
За його словами, інформація про те, що представник ворожої армії міг справді надати дані про причетних до терору 8 липня росіян, з’явилася в мережі з посиланням на джерела, тому він не може її ні підтвердити, ні спростувати.
«Але зазначу, що ті публічні дані, які були оприлюднені, коли йдеться про військових окупантів агресора, причетних до ударів по цивільних об’єктах України, це відповідає дійсності. Робота в цьому напрямку ведеться — і щодо притягнення їх до відповідальності, і щодо встановлення всіх причетних до цього», — заявив Андрій Юсов.
Найближчим часом, продовжує представник української розвідки, у мережі з’явиться ще більше інформації з цього питання.
Дивитися з: 06:10
Удар по «Охматдиту» в Києві: дані від російського пілота
Поінформовані джерела в українській розвідці поділилися із «Суспільним» інформацією про те, що російський льотчик після удару ЗС РФ по дитячій лікарні «Охматдит» ракетою Х-101 вирішив зв’язатися з українською розвідкою за допомогою чат-бота.
Йдеться про представника 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії (в/ч 06987 — аеродром «Енгельс»), яка регулярно атакує мирні українські міста різним озброєнням.
У своєму зверненні він написав, що шокований рівнем російського терору, тому й вирішив передати Києву документи, які стосуються діяльності його частини. Додатково було прикріплено фотографію командного складу 22-ї важкої бомбардувальної авіаційної дивізії.
Серед усієї інформації були й документи з особових справ старшого офіцерського складу — їхні персональні дані, а також їхніх родин. У результаті вдалося встановити особи 30 командирів і це вкрай корисна інформація для ГУР МОУ.
Нагадаємо, 8 липня ЗС РФ вдарили «Кинджалом» по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві. 10 липня Київська міська військова адміністрація повідомила, що жертвами російського обстрілу стали 33 людини.
12 липня повідомлялося, що Україна готує «сильну і рішучу» відповідь для РФ після атаки на лікарню «Охматдит». За словами радника Білого дому з питань національної безпеки Джейка Саллівана, Вашингтон допоможе в цьому питанні Києву. Водночас, США все ще не змінили свою позицію стосовно ударів ракетами ATACMS вглиб території Росії.