Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН прагне до поступового підвищення вартості здобуття вищої освіти. У відомстві зазначають, що наразі чимало закладів вищої освіти визначають вартість навчання за контрактом вдвічі меншу, ніж сума, яку сплачує держава університету за кожного студента-бюджетника.

Замала кількість здібних студентів впливатиме на майбутнє університету. При розгляді питання обʼєднання університетів Міністерство освіти і науки зважатиме на відсоток студентів у закладі, які отримують державну фінансову підтримку для здобуття вищої освіти.

МОН планує реорганізувати галузеві університети. Міністерство освіти і науки має намір відмовитися від традиції, за якою заклади вищої освіти були організовані за галузевою специфікою, оскільки у європейському просторі функціонують багатогалузеві та універсальні заклади.

Визначено дати проведення НМТ у 2025 році. Вступні іспити до закладів вищої освіти у форматі зовнішнього оцінювання будуть проведені з 14 травня до 25 липня. У цей період буде проведено основну та додаткову сесії НМТ. Під час іспиту учасник має виконати тести з 4 предметів.

Директори шкіл мають письмово повідомляти поліцію про булінг. Відтепер директори шкіл мають письмово повідомляти поліцію і Службу у справах дітей про випадки булінгу або жорстокого поводження з дітьми. Відповідні законодавчі зміни набрали чинності в жовтні поточного року.

Вступ на творчі спеціальності передбачатиме складання НМТ. У 2025 році вступникам на творчі спеціальності необхідно буде надати результат творчого конкурсу та результат НМТ. Відповідна норма передбачена законом щодо проведення вступної кампанії 2025 року.

Класичне ЗНО після війни відбуватиметься в електронному форматі. В Україні планують у майбутньому повернутись до класичної моделі зовнішнього незалежного оцінювання вступників, але в електронному форматі. Зміни відбудуться після нормалізації ситуації в країні.

У ВР пропонують уряду забезпечити школи електроенергією. Член освітнього парламентського комітету Роман Грищук звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією включити заклади освіти до переліку обʼєктів критичної інфраструктури.

Фінансування малокомплектних шкіл буде припинено з 1 вересня. З нового навчального року уряд припинить фінансування малокомплектних шкіл. До розрахунку освітньої субвенції з 1 вересня 2025 року будуть включені лише ті школи, у яких навчається щонайменше 45 дітей.

Лише третина учителів математики успішно пройшла сертифікацію. Цьогоріч квота для проходження сертифікації для вчителів математики становила 1000 місць. Бажання пройти сертифікацію виявили 423 педагоги. З них лише 150 змогли успішно подолати всі етапи сертифікації.

80% закладів освіти забезпечені генераторами, – Шмигаль. В уряді наголошують, що абсолютна більшість закладів освіти забезпечена засобами електропостачання. Тому можливість включення закладів освіти до переліку обʼєктів критичної інфраструктури не розглядається.

Новини України