Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Вчительську тисячу отримуватимуть не всі освітяни.  З січня вчителі отримуватимуть надбавку до заробітної плати. Водночас доплати отримають не всі освітяни. Рішення уряду не розповсюджується на вихователів дитсадків, викладачів профтехів та коледжів.

Вчительську тисячу виплачуватимуть незалежно від стажу. Згідно з рішенням уряду з січня 2025 року всі вчителі отримуватимуть щомісячну надбавку до основної заробітної плати. На розмір доплати не впливатиме стаж педагога чи місце розташування закладу, в якому він працює.

На Закарпатті штрафуватимуть батьків за прогули і поведінку дітей. Батьків учнів у місті Рахів будуть штрафувати за прогули та поведінку дітей. У Міськраді додають, що крім пропуску дітьми занять, батьки також нестимуть відповідальність за куріння, вживання алкоголю дітьми тощо.

Гранти на аграрні спеціальності надаватимуть з меншими вимогами. Поріг балів НМТ для отримання освітнього гранту при вступі до аграрних університетів буде зменшено, оскільки вступники на аграрні спеціальності зазвичай мають нижчі бали НМТ, ніж було встановлено цьогоріч.

Вчительська тисяча не є частиною підвищення посадових окладів, – МОН. Встановлення окремої доплати у розмірі однієї тисячі грн не є підвищенням посадових окладів учителів. Доплата встановлена за рішенням уряду для підтримки педагогів.

Вчительська тисяча виплачуватиметься до кінця війни. Уряд переніс реалізацію постанови, якою передбачено збільшення мінімального окладу вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів до скасування воєнного стану. Замість цього вчителі отримуватимуть доплату до заробітної плати.

У ВР пропонують обмежити доступ сторонніх осіб на територію шкіл. У Верховній Раді планують прийняти законопроєкт, який передбачає, що доступ осіб, які не є учасниками освітнього процесу, на територію шкіл здійснюватиметься виключно з дозволу керівника закладу.

Університети не мають готувати людину до першого місця роботи, – Винницький. За словами заступника міністра освіти і науки, функцією вищої освіти не є підготовка фахівців до ринку праці, цю функцію виконують заклади професійної освіти та коледжі.

Вчительська тисяча підтримає тих, хто отримує найменше, – Бабак. Голова профільного комітету ВР наголошує, що рішення про встановлення щомісячної доплати кожному вчителю ухвалено з метою підтримки тих вчителів, які мають найменшу заробітну плату.

У МОН заявляють, що студенти мають більше платити за власну освіту. У держави немає грошей, щоб вкладати у якість підготовки студентів в університетах, тому виходом з цього є створення системи співфінансування здобуття освіти – держави і приватного сектора.

Більшість учителів незадоволені своєю роботою, – дослідження. Менше як половина учителів задоволені своєю роботою, понад 40% з них не планують залишатися у професії до 2030 року. Експерти пояснюють такі настрої неадекватним навантаженням та низькою зарплатою.

Найближчим часом Україні бракуватиме десятків тисяч вчителів, – дослідження. Україні вже зараз не вистачає кількох десятків тисяч шкільних учителів. До 2030 року українській системі освіти може бракувати понад 100 тисяч освітян.

Бюрократія та рівень зарплати є найбільшими демотиваторами вчителів. У звіті «Вчителі України: кадровий потенціал», що підготовлений Дослідницькою агенцією Fama наголошується, що бюрократичне навантаження є найбільшим демотивуючим фактором для освітян.

Новини України