Підсумки тижня в освіті: головні події

Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулися в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Учні або батьки можуть швидко повідомити про булінг. Школярі та батьки  відтепер можуть швидко самостійно повідомити про явище булінгу в закладі освіти. Повідомити про булінг учні або дорослі зможуть, заповнивши коротку анкету та надіславши електронну скаргу.

МОН запустить Імплементаційне агентство з реалізації реформи НУШ. Міністерство освіти і науки запустить Імплементаційне агентство з реалізації реформи «Нова українська школа». Запуск агентства з реалізації реформи планується здійснити до кінця 2024 року.

У ВР рекомендували провести НМТ за схемою 3+1. У парламентському Комітеті з питань освіти, науки та інновацій рекомендують провести вступні випробування до вишів у вигляді національного мультипредметного тесту та за моделлю минулого року.

5 млрд грн дотації спрямують на будівництво укриттів. Міністерство освіти і науки затвердило механізм використання 5 млрд грн дотації на облаштування укриттів у закладах загальної середньої та професійно-технічної освіти. Кошти виділено на 77 проєктів укриттів.

Держава планує розпочати вилучення земель у аграрних вишів. В Асоціації працівників аграрних закладів освіти наголошують, що вилучення земельних ділянок унеможливить надання якісної освіти, особливо практичної підготовки та проведення наукових досліджень.

В Україні зменшується частка вишів, що мають високий ступінь ризику. Цьогоріч до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику віднесено 14 вишів. Половина закладів (142 виші) належить до середнього ступеню ризику. Незначний ступінь ризику мають 133 виші.

У фінальному етапі сертифікації візьмуть участь 330 вчителів історії. У межах третього етапу відбудеться вивчення практичного досвіду роботи вчителів навчальних предметів громадянської та історичної освітньої галузі та освітньої галузі «Суспільствознавство».

Строки оприлюднення Порядку прийому до вишів залежать від парламенту. Міністерство освіти і науки винесе на громадське обговорення Порядок прийому на навчання до закладів освіти після набуття чинності законом, яким буде встановлено модель проведення НМТ у 2025 році.

В Україні створять центр англійської мови, відповідальний за іспит посадовців. В Україні створять державний центр англійської мови, який відповідатиме за проведення, перевірку та оцінювання результатів іспиту посадовців на визначення рівня володіння англійською мовою.

Новини України