Пекарня в США використовує Commodore 64 1982 року як касові апарати

Пекарня в США використовує Commodore 64 1982 року як касові апарати

Commodore 64 в пекарні Hilligoss Bakery / X

Днями в інтернеті опублікували фото комп’ютерів Commodore 64 у сучасній пекарні. Вони досі використовуються як касові апарати

Пекарня ідентифікована користувачами як Hilligoss Bakery у Браунсбурзі, штат Індіана. Сайт Tom’s Hardware зателефонував до закладу і з’ясував, що пристрої дійсно працюють через 42 роки після їхнього випуску. Пекарня має 488 відгуків у Google із середнім рейтингом 4,7 та 202 відгуки у Facebook з загальним балом 4,5 — тож ймовірно ще й добре готує.

Магазин тістечок, який цінують місцеві мешканці, відкрився ще у 1974 році. Тобто Commodore 64s — це новинка, яку придбали десь на восьмому році його існування. Ті, хто кажуть, що оновлення ПК або програм не потрібні, отримали потужний аргумент. Звичайно, більшість завдань йому не під силу, але з функціями касового апарату комп’ютер на BASIC справляються задовільно.

Доступна ціна Commodore 64 свого часу допомогла йому стати найбільш продаваною моделлю комп’ютера всіх часів згідно з «Книгою рекордів Гіннеса» та накладом 17 млн одиниць. За іронією, це одна з дорожчих моделей комп’ютера, яку називали «хлібницею». Пізніші дешевші моделі отримали більш витончений дизайн.

Є кілька сучасних способів підвищити продуктивність Commodore 64. Блок розширення RAD на базі Raspberry Pi 3A+ дозволяє системі запускати Doom зі стабільними 50 FPS. накопичувачем може стати 5,25-дюймовий дисковод, якщо його вдасться знайти. Дехто використовує сучасні адаптери SD на IEC для емуляції дисководів. Сам Commodore 64 легко земулювати, навіть на Raspberry Pi Pico.

СпецпроєктиЯк вибрати Хостинг для Телеграм-бота?iIT Distribution стала дистриб’ютором рішень Cloudflare в Україні. Як це змінить підхід до кібербезпеки

Новини України