Міністр оборони США Ллойд Остін. AP Photo/Mark Schiefelbein
Міністр оборони США Ллойд Остін має намір обговорити з українським колегою Рустемом Умєровим плани ЗСУ у зв'язку з атакою на Курську область.
Про це на брифінгу заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх, відповідаючи на питання, чи планують ЗСУ утримувати позиції в Курській області, чи мають намір вести ширший наступ.
За її словами, це питання, над якими США працюють разом з Україною.
"Я не маю зараз відповідей на всі ці питання, але міністр Остін збирається обговорити з міністром Умєровим найближчими днями, і тоді у нас буде більше інформації. Але я думаю, що Україна повинна дійсно говорити про їхні цілі і завдання, і це все ще те, що ми намагаємося дізнатися від них про те, як це (наступ ЗСУ у Курській області — ред.) вписується в їхні стратегічні операції", — сказала Сінгх.
Водночас представниця Пентагону наголосила, що підтримка Сполученими штатами України залишається непохитною.
Вона зазначила, що Остін спілкуватиметься з Україною з питання про те, чи "планують вони утримувати" території.
"Ми й надалі надаватимемо пакети допомоги. Я не можу оголосити про це сьогодні, але ми продовжуватимемо підтримувати Україну в її боротьбі і в усьому, що їй потрібно для досягнення успіху", — сказала Сінгх.
Бої у Курській області РФ
6 серпня у Росії заявили, що українські війська прорвали кордон, зайшли на територію Курської області та почали там своє просування. У Міноборони заявили про бої в регіоні і висування в Курську область резервів російських військ. У ЗСУ ситуацію не коментували.
Через добу на це відреагував очільник Кремля Володимир Путін — звинуватив Україну у "провокації". Увечері 8 серпня у Бєлгородській, Брянській та Курській областях оголосили режим контртерористичної операції. 12 серпня Путін скликав нараду щодо ситуації в прикордонних з Україною регіонах та наказав Міноборони РФ, аби російська армія "вибила супротивника" з Курської області.
8 серпні росЗМІ повідомили, що українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів.
Аналітики VoxCheck підтверджували правдивість відеороликів з українськими військовими із Суджі й інших міст Курської області, а також взяття полонених росіян та розбиття колони армії РФ у тій області.
На події у Курській області РФ відреагували у США та Європейському Союзі — зауважили, що Україна має право захищатися на свій розсуд. Німеччина не заперечує використання в Курській області переданої ФРН зброї. А Китай сказав, що уважно стежить за ситуацією, й закликав сторони до деескалації.
12 серпня Президент Володимир Зеленський і Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вперше прямо підтвердили наступальну операцію ЗСУ в Курській області РФ. За словами Сирського, під контролем українських військ на 20 серпня 93 населених пункти РФ.
15 серпня стало відомо, що Україна створила військову комендатуру в Курській області РФ, її очолив генерал-майор Едуард Москальов.