Правоохоронці нагадують: спалювання сухої трави, листя або сміття несе за собою адміністративну, а подекуди й кримінальну відповідальність.
З приходом осені після зібрання врожаю власники угідь позбуваються залишків рослин та сміття. Прибираючи на полях, у садках, населених пунктах чи за їхніми межами, господарі часто просто спалюють зайве, нагадує Кам’янець-Подільське районне управління поліції.
Слід пам’ятати, що спалювати сухостій суворо заборонено. Навіть, якщо це відбуватиметься під контролем самого підпалювача. За вчинення подібних дій передбачається покарання згідно зі статями 152, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкції передбачають накладення стягнення до 6 120 грн з фізичних осіб та до 21 420 — з посадових. Якщо порушення вчинене на території заповідника, то відповідальність буде більшою: до 12 240 з фізичної особи та до 30 600 з посадової.
У разі заподіяння суттєвої шкоди природі відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді до пʼяти років позбавлення волі. Не створюйте небезпеку для оточуючого середовища.
Читайте також: «Обвал стіни у Кам’янці-Подільському: рятувальники врятували жінку».