Опалювальний сезон стартував в усіх громадах Полтавщини, – Філіп Пронін

Опалювальний сезон стартував в усіх громадах Полтавщини, – Філіп Пронін

У всіх територіальних громадах області розпочався опалювальний сезон. Готувалися до нього завчасно.

Про це повідомив начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін. Розповів про енергетичну безпеку регіону, підготовку до опалювального сезону та програми підтримки.

«Полтавщина завчасно почала готуватися до зими. Роботу не припиняли ні на день. Наразі опалювальний сезон стартував в усіх громадах. Працюють 98% котелень, – розповів Філіп Пронін. – Тепло подається до всіх лікарень та дитячих садочків. Наразі опалюються 99% житлових будинків та освітніх закладів. Вдалося врегулювати питання опалення лівобережної частини Кременчука, яке довгий час залишалося невирішеним. На початку тижня почали подавати тепло в оселі місцевих мешканців».

Альтернативними джерелами живлення повністю забезпечені заклади соціальної сфери та на 84% – об’єкти систем життєзабезпечення. Сформовано необхідний запас палива.

«Провели енергоаудит. Маємо повну координацію на всіх рівнях. Разом із громадами, представниками бізнесу працюємо над забезпеченням додатковою генерацією. Залучаємо міжнародних партнерів, – сказав Філіп Пронін.

Особливу увагу приділяють децентралізації енергетики. В області триває облаштування когенераційних установок, які отримали від міжнародних партнерів. Одну вже встановили, ще кілька – у роботі.

«До процесу забезпечення енергоавтономності важливих об’єктів залучаємо бізнес. Чотири великі підприємства підтвердили готовність встановити когенераційні установки, – зауважив Філіп Пронін. – Постійно й системно дбаємо про посилення захисту енергооб’єктів. З огляду на безпеку – не деталізуємо».

Також у фокусі – стабільне водопостачання за відсутності світла. Працівники водоканалу й обленерго перепід’єднують насосні станції, щоб вони не підпадали під графіки відключень.

«Енергонезалежність і автономність – не лише вимоги сьогодення, а й спільна відповідальність. Мешканці області та представники бізнесу можуть скористатися низкою державних програм підтримки», – наголосив Філіп Пронін.

На посилення заходів з енергоефективності спрямована обласна комплексна програма. Її затвердили влітку і вже почали впроваджувати. Серед основних складових – підтримка громад у збільшенні обсягу інвестицій в енергоефективні проєкти.

Місцеві програми підтримки діють у вісьмох громадах – Полтавській, Кременчуцькій, Лубенській, Великобагачанській, Терешківській, Опішнянській, Глобинській і Новоселівській.

«Готуємося до різних сценаріїв, адже ворог продовжує атакувати нашу країну. У разі потреби мешканці області можуть розраховувати на пункти незламності, – зауважив Філіп Пронін. – Вони працюють в усіх районах Полтавщини. Загалом їх 480. З переліком можна ознайомитися на сайті облвійськадміністрації. Крім того, є ще мобільні пункти й ті, що облаштував соціально відповідальний бізнес. Спільними зусиллями впораємося з усіма викликами».

Новини України