- Ярослав Железняк заявив, що оновлений меморандум з МВФ вплине на законопроєкт про легалізацію віртуальних активів.
- НБУ і НКЦПФР зобов’язані увідповіднити законодавство до «найкращої практики» за участю МВФ і МФІ до лютого 2025 року.
- У січні влада має визначитися з регулятором, а в лютому подати текст законопроєкту для узгодження з Міжнародним валютним фондом.
Народний депутат України та перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк розповів, як оновлений меморандум, підписаний із Міжнародним валютним фондом (МВФ), вплине на регулювання цифрових активів у країні.
Згідно з документом, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) і Національний банк України (НБУ) отримуватимуть технічну допомогу від МВФ і консультуватимуться з міжнародними фінансовими інститутами (МФІ) для внесення змін до законодавства.
Основна мета цієї роботи — приведення нормативно-правової бази з регулювання індустрії цифрових активів у відповідність до «найкращих світових практик». Остаточну версію законопроєкту має бути подано для узгодження з МВФ у лютому 2025 року.
Крім того, обов’язки з регулювання галузі влада визначить під час консультацій із Міжнародним валютним фондом і Радою фінансової стабільності. Спеціальний документ, що передбачає механізми координації та обмін інформацією між НБУ і НКЦПФР має бути представлений у січні 2025 року.
«Простіше кажучи, текст для узгодження з МВФ має бути до кінця лютого. А в січні мають визначитися хто ж регулятор: Комісія чи НБУ. Але враховуючи, що щодо спроможності Комісії багато запитань (навіть окремий маяк отримали), то шансів більше у Нацбанку», — заявив Железняк.
Народний депутат наголосив, що текст оновленого меморандуму з МВФ практично не впливає на процес ухвалення законопроєкту про цифрові активи у Верховній Раді України. За словами Железняка, команда, яка працює над документом, від початку допускала можливість зміни регулятора після першого читання.
Нагадаємо, раніше нардеп заявив, що законопроєкт про легалізацію віртуальних активів планують представити наприкінці грудня 2024 року.