ОГП виявив 523 прокурорів-інвалідів, 70 % з них отримують гігантські пенсії

   ОГП виявив 523 прокурорів-інвалідів, 70 % з них отримують гігантські пенсії

   В Україні, згідно зі ст. 8 КУ, визнається і діє принцип верховенства права. Додатковий захист мають люди з обмеженими фізичними можливостями. А найкраще права людей з інвалідністю на працю, плюс гідну, не обмежену ніякими максимальними величинами, пенсію органи правопорядку відстоюють… поміж самих себе. У власних, вражених недугою, лавах…

    Про це свідчить опублікований 11 листопада Офісом Генпрокурора України звіт, на офіційному сайті відомства. У ньому йдеться про наступне.

   "За процесуального керівництва Офісу генерального прокурора в межах розслідування фактів неправомірного отримання інвалідності посадовими особами, зокрема прокурорами, проводяться обшуки у працівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), у лікарських установах, де могли бути видані незаконні довідки та рішення, а також в прокуратурах кількох областей України. 

   Ці заходи є частиною комплексної боротьби з корупцією та зловживанням службовим становищем в органах прокуратури та системі медико-соціальної експертизи. 

   Кримінальне провадження розслідується за ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369 КК України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. Досудове розслідування здійснюється ДБР. Оперативний супровід – ДБР та СБУ.

   Обшуки проводяться у кількох обласних прокуратурах, лікарнях та МСЕК, де були виявлені факти видачі довідок з ознаками фальсифікацій. Вилучено медичну документацію та особові справи, що можуть слугувати доказами у розслідуванні. Триває робота зі встановлення ланцюгів причетних осіб. 

   Комплексні слідчі (розшукові) дії включають допити свідків та перевірку правомірності медичних висновків, на підставі яких було встановлено групи інвалідності. 

   Разом з цим Офіс генерального прокурора продовжує службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності, яке охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. 

   Станом на сьогодні, 11 листопада, в органах прокуратури усіх рівнів налічується 523 прокурори, які мають інвалідність. Цей показник становить менше 6% від загальної чисельності прокурорів і не перевищує 10% по прокуратурах. Значне перевищення цього відсотку спостерігається в прокуратурах Хмельницької (29%) та Черкаської областей (27%).

   Двом прокурорам встановлено І групу інвалідності, 328 – ІІ групу та 193 – ІІІ групу. Серед них 348 або 67% – чоловіки, 175 або 33% – жінки.

   386 прокурорів або 74% – отримали первинне рішення МСЕК про встановлення інвалідності в період до 2022 року.

   Відповідно до ст. 86 Закону «Про прокуратуру» прокурори, визнані особами з інвалідністю I або II групи, мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за вислугу років за наявності відповідного 10-річного стажу. 229 прокурорів або близько 70% від числа тих, хто мають І та ІІ групи, отримують пенсію на таких підставах. Майже половина від загальної суми пенсій, що виплачується цим працівникам щомісяця, припадає на органи прокуратури Черкаської та Хмельницької областей.

   Чинним законодавством МСЕК зобовʼязані надсилати за місцем роботи особи з інвалідністю повідомлення щодо групи інвалідності та причини її встановлення. Водночас такі повідомлення від МСЕК до органів прокуратури надходили лише у поодиноких випадках (наразі встановлено лише 10 таких випадків). 25 жовтня 2024 року наказом Генерального прокурора внесено зміни до Інструкції з обліку кадрів, якими прокурорів зобов'язано інформувати кадрові підрозділі про встановлення їм інвалідності. 

   Офіс Генерального прокурора у координації з Державним бюро розслідувань та Службою безпеки України продовжує комплексні заходи із викорінення корупції у МСЕК та органах прокуратури".

   Ось така, геть невтішна картина, зафіксована Офісом Генпрокурора. З іншого боку в органах прокуратури, перепрошую, калік на робочих місцях, ймовірно, ніхто з відвідувачів не бачив. Переважно це молоді, через постійні зміни генпрокурорів, і при здоров'ї люди. Відтак будемо сподіватися, що в. о. генпрокурора України Олексій Хоменко, вже шостий за ліком на посаді за час каденції "слуг народу" з 2019 року, таки наведе лад у відомстві і зуміє очистити його, за допомогою ДБР і СБУ, від морально нездорових працівників, із безмежними "претензіями" до бюджету воюючої країни.

   На додачу до цього перший заступник очільника Конгресу фермерів України Анатолій Гайворонський у дописі на сторінці ФБ дав додаткові поради "зеленим" реформаторам у царині українського права:

   — Дякую журналістам, які, викриваючи корупціонерів, зачепили «святая святих» прокуратуру. Як з'ясувалося, там працюють переважно пенсіонери та інваліди! А ми надіялись на справедливе розслідування кримінальльних справ, на захист від злодюг, на верховенство права! ДБР розпочало розслідувати ці зловживання, але чому не розслідують, скільки вони продали злочинцям кримінальних справ, скільки покалічили людських доль!? Чи знову будемо чекати, допоки хтось попаде в поле зору журналістів?

    Наша Дніпропетровська область за рівнем злочинності займає перше місто в Україні, і інвалідів з пенсіонерами не так багато в прокуратурі. Але здогадайтеся, на чому вони заробляють? Коли ДБР буде займатися злочинними діями прокурорів, які затягують розслідування, продають кримінальні справи, кришують злочинців? Прокуратура — це лице влади! Це боротьба з корупцією, про яку говорить увесь світ, а як зʼясувалось, прокуратура іі очолює! Надіємося, що після цих подій Влада зробить висновки, проведе реформи і повне кадрове перезавантаження!

Новини України