Добірка можливостей і корисної інформації для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин — користуйтеся самі та обовʼязково поширюйте серед друзів і знайомих.
Стартував прийом заяв на участь у відборі на посади фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Кандидати можуть подати заяву в електронній формі через вебплатформу е-Ветеран. Спеціальний електронний сервіс для зручної подачі необхідних документів на участь у відборі — за посиланням: https://cutt.ly/XenPfFEx. Після заповнення форми потрібно підтвердити достовірність поданих даних за допомогою електронного цифрового підпису. Заяву буде спрямовано до місцевих органів влади, де відкрито вакансію “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”, для подальшого розгляду комісією. А заявник отримає на вказану ним електронну пошту листа з інформуванням про подальші кроки. Прийом заяв триватиме до 5 вересня включно.
На платформі “Дія.Освіта” можна переглянути новий освітній серіал, що допоможе ветеранам підготувати запит на грант для отримання до мільйона гривень від держави на розвиток або запуск власного бізнесу. Освітній серіал “Гранти для ветеранів” містить 11 коротких серій, у яких експерти з Київської школи економіки (KSE) детально пояснюють процес отримання грантів та розбирають ключові аспекти бізнесу — від формування ідеї та складання бізнес-плану до вибору грантової програми та правил подання заявки на грант. Серіал доступний за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/courses/grants-for-veterans.
Уряд удосконалив механізм надання послуг із психологічної допомоги другого та третього рівнів, встановлений Порядком та умовами надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб (постанова КМУ від 29.11.2022 № 1338). Відтепер державні органи, які мають у своєму підпорядкуванні військові формування та правоохоронні органи, зможуть самостійно затверджувати порядки направлення осіб, які проходять службу у їх складі, для отримання послуг із психологічної допомоги. Детальніше: https://cutt.ly/qenPnr7c.
Відео дня
Учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти: до 250 тис грн, до 500 тис грн та до 1 млн грн — для ветерана за умови створення одного, двох та чотирьох робочих місць відповідно; до 250 тис грн та до 500 тис грн — для другого з подружжя ветерана за умови створення одного та двох робочих місць відповідно. При отриманні гранту від 500 тис грн до 1 млн грн ветеран має бути зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки. Окрім того, такий грант надається за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30. Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом із бізнес-планом: https://diia.gov.ua/services/grant-dlya-veteraniv-ta-chleniv-yihnih-simej
Superhumans збирає оркестр ветеранів на протезах, щоб вкотре довести світу, наскільки сильними, стійкими та талановитими є українці, навіть у такі темні часи. Запрошують запротезованих ветеранів та ветеранок або цивільних музикантів, які внаслідок війни втратили кінцівку чи кінцівки, але після успішного протезування та реабілітації знову повернулися до гри на будь-якому музичному інструменті. Деталі: https://cutt.ly/yenP18O0.
Сервіс «Єдине вікно послуг» від Державної служби зайнятості об’єднав 459 програм підтримки для ВПО, людей з інвалідністю та ветеранів, які працюють у регіонах України. Тепер вся інформація про послуги служби та інших недержавних і громадських організацій зібрана в одному місці. Це дозволяє отримати інформацію про різноманітні соціальні послуги та підтримку з боку недержавних організацій, а також консультації і допомогу. Зокрема, ветерани та ветеранки знайдуть тут інформацію про можливості адаптації військового досвіду у цивільне життя, відкриття власної справи чи отримання нової цивільної професії. Сервіс доступний за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/onewindow.
У Львові ветеранів та ветеранок запрошують на безкоштовні курси: операторів безпілотного літального апарата (БПЛА) та «Основи FPV: Від Початку до Майстерності». На курсах операторів БПЛА вивчатимуть основи FPV, навігації, особливості управління БПЛА в екстремальних умовах, технічне обслуговування, а також отримайте практичний досвід польотів у реальних умовах. Реєстрація: https://cutt.ly/PenPXvQc. Курс «Основи FPV: Від Початку до Майстерності» передбачає освоєння світових трендів FPV, техніки пайки, збору рами дрона, встановлення та налаштування ПЗ для програмування дрона, а також запуск власноруч зібраних дронів у польових умовах. Реєстрація: https://cutt.ly/eenPXJfJ. Кількість місць обмежена. Додаткова інформація за телефоном: +380676720852.
У складних ситуаціях звертайтеся на Гарячу лінію кризової підтримки для ветеранів і їхніх родин. Якщо ж потрібна юридична допомога — проконсультуйтеся з юристами Українського ветеранського фонду. Для зручності користування ми створили окрему платформу, за допомогою якої можна сконтактувати з нашими психологами та юристами. На платформі ви знайдете номер телефону цілодобової та безкоштовної Гарячої лінії кризової підтримки, а також інформацію щодо груп підтримки; форму зворотного звʼязку для отримання безоплатних юридичних консультацій — залишайте нам свої питання і наші юристи звʼяжуться з вами та допоможуть. Посилання на платформу: https://hotline.veteranfund.com.ua/. Цей проєкт став можливим завдяки програмі Український Фонд Швидкого Реагування, яку втілює IREX за підтримки Державного департаменту США.