Різдво – це час, коли оживають стародавні українські традиції, і кожен обряд несе в собі глибокий символізм. Як святкували Різдво наші предки? Чому господарі підкидали кутю до стелі, і що приховує в собі сила цих традицій?
Про це та багато іншого в ексклюзивному інтерв’ю з Тетяною Пірус – народознавицею, етнологинею, завідувачкою лабораторії з етнології Поділля ВДПУ ім. М. Коцюбинського.
Тетяна Пірус розповідає про те, чому важливо не лише здійснювати обряди, але й дотримуватись тих традицій, які колись дарували особливу атмосферу свят. Сьогодні, коли багато людей живуть у міських багатоповерхівках, вони фактично позбавлені того настрою, який створює традиційне святкування в селі, серед рідних та близьких.
“Наші традиції – це те, що робить нас сильнішими, особливо в такі складні часи, як зараз. Зараз багато колядників не просто співають пісні, вони захищають наші цінності, нашу Україну. Якби кожен українець інусвідомлював це, його сила збільшувалася б у десятки разів”, – зазначає Тетяна Пірус.
Не всі традиції святкування Різдва дожили до наших днів, але навіть ті, що збереглися, несуть величезне значення. У кожному святковому обряді криється частина української душі, а дотримання їх навіть у сучасному світі є свідченням нашої глибокої зв’язки з історією та культурою.
Аби краще знати традиції, дивіться повний випуск ексклюзивного інтерв’ю.