На тлі ралі біткоїна китайські ASIC подорожчали на 30%

На тлі ралі біткоїна китайські ASIC подорожчали на 30%

  • Попит на китайські ASIC-майнери різко зріс через підвищення ціни біткоїна, яка вперше подолала рівень $100 000 наприкінці 2024 року.
  • Вартість популярних пристроїв Antminer S21 і S21 XP збільшилася на 30% з початку року.
  • США, Канада, РФ та Ефіопія стали найбільшими покупцями майнінгового обладнання.

Ціни на обладнання для видобутку криптовалют від китайських виробників значно зросли, пишуть місцеві ЗМІ. Причиною стало стрімке ралі біткоїна й очікування подальшого зростання активу, зазначають аналітики.

16 грудня 2024 року перша криптовалюта оновила історичний максимум на позначці вище $108 000. Хоча надалі біткоїн зіткнувся з відчутною корекцією і 19 грудня ціна активу опустилася нижче за $99 000, проте річний приріст все ще тримається на рівні 137,8%, за даними TradingView.

На тлі ралі біткоїна китайські ASIC подорожчали на 30%

Графік BTC/USDT на біржі Binance. Джерело: TradingView.

Позитивна динаміка криптовалюти призвела до підвищеного попиту на обладнання з боку майнерів із різних країн. Якщо в першій половині 2024 року компанії з видобутку біткоїна нарощували потужності для успішного подолання халвінгу, то в другій закупівлі відбувалися саме на тлі зростання активу, вважають експерти.

У великому китайському місті Шеньчжень продавці установок для майнінгу зазначають, що популярні Antminer S21 тепер продаються за $5600, що на 30% дорожче, ніж на початку року. Більш потужні пристрої Antminer S21 XP коштують $10 165, і вони вже розпродані. На сайті Bitmain Antminer S21 доступний за $5400 (або $3780 зі знижкою), але всі пристрої також розкуплені.

Серед головних покупців обладнання виділяються майнери з таких країн, як США, Канада і РФ. За заявою аналітиків, навіть покупці з Ефіопії демонструють високий інтерес.

Попри заборону майнінгу в Китаї, експорт обладнання залишається легальним через Гонконг. Завдяки близькості до Шеньчженя і спрощеній логістиці регіон став ключовим центром транзиту пристроїв для міжнародних поставок.

Нагадаємо, ми писали, що сім найбільших публічних майнерів контролюють біткоїни на $6,4 млрд.

Новини України