На Сумщині відкриють 17 центрів життєстійкості

На Сумщині відкриють 17 центрів життєстійкості

Упродовж травня ще 56 територіальних громад долучилися до Програми життєстійкості та підтримуватимуть ментальне здоров’я своїх мешканців. Це – фінальний відбір в рамках пілотного проєкту Міністерства соціальної політики, пише Сумська ОВА 

З-поміж лідерів серед областей – Київська, Сумська та Івано-Франківська. Загалом Центри життєстійкості працюватимуть у 209 територіальних громадах у 22 областях України.

Експериментальним проєктом Мінсоцполітики не хоче обмежуватися і в планах на наступний рік – масштабувати його, аби житель кожної громади мав доступ до Центру життєстійкості.

«Сьогодні психологічна допомога потрібна всім. Важливо, щоб кожен знав, де є дружній безбар’єрний простір, де нададуть професійну підтримку, познайомлять з тими, хто проходить схожі виклики. Активність громад, які долучилися до проєкту, свідчить, що такі Центри вкрай потрібні українцям — незалежно від територіального розташування», — сказала Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Спільними зусиллями Міністерства, органів місцевого самоврядування, бізнес-партнерів та громадського сектору, вже 73 Центри життєстійкості надають свої послуги громадянам. Із найбільш затребуваних – групові навчальні тренінги «Самодопомога Плюс» від ВООЗ та «Батьківство без стресу» від ЮНІСЕФ. А також – індивідуальні консультації з психологами та фахівцями соціальної роботи.

Нагадаємо, що попри те, що травневий відбір став фінальним цьогоріч, кожна громада має змогу долучитися до проєкту поза конкурсом.

Така практика вже існує: 10 діючих Центрів життєстійкості надають свої послуги коштом благодійників (міжнародного фонду ЮНІСЕФ та агро-холдингу «Астарта») або з фінансування місцевого бюджету.

На Сумщині відкриють 17 центрів життєстійкості

Загальний список відібраних громад доступний на сайті Міністерства соціальної політики.

 

Новини України