На 58 серії Вінницької обласної ради депутати заслухали інформацію керівника Вінницької обласної прокуратури Олексія Химченка щодо результатів діяльності органів обласної прокуратури у 2024 році. Не обійшлося без актуальних запитань та відповідей на них.
У інформації Олексія Химченка, крім даних про криміногенний стан в області та роботу правоохоронних органів, йшлося зокрема про хід кримінальних проваджень щодо зрадників та колаборантів.
Керівник прокуратури розповів про кримінальні провадження, які вже завершені, стосовно екс-митрополита УПЦ (МП) Іонафана, колишньої народної артистки Таїсії Повалій, колишнього народного обранця Олега Царьова та інших колишніх громадян України, які вступили в злочинну колаборацію з ворогом, а також росіян, які звинувачувалися у злочинах проти України.
На запитання депутатки Вікторії Родінкової (фракція «Європейська солідарність»), чому проти цих людей обласна прокуратура проводить процесуальні дії, керівник прокуратури відповів, що працівники обласної прокуратури та обласного УСБУ активно брали участь слідстві та прокурори виступали державними обвинувачами у судах. Ці провадження здійснюються за дорученням Офісу Генпрокурора України.
Не залишилося не озвученим й запитання щодо резонансної теми останнього тижня – прокурорів, які мають інвалідність та продовжують виконувати свої обов’язки. Це цікавило, мабуть, багатьох депутатів, але його озвучила Людмила Щербаківська (фракція «Батьківщина»).
Прокурор Химченко у відповіді зазначив, що таких працівників в органах прокуратури є п’ятеро. І усі вони готові пройти обстеження заново, щоб підтвердити свою інвалідність.
Ці слова прокурора нещодавно підтвердили в офіційній інформації обласної прокуратури, видання «Новини Вінниці» повідомляло про це.
«Серед загальної кількості працівників групу інвалідності мають 11 осіб, з них: 5 прокурорів, які готові добровільно пройти повну перевірку та за необхідності повторно медико-соціальну експертну комісію; 2 державні службовці та 4 робітники (водії та прибиральниці)», – йшлося у повідомленні
Також інформацію щодо кількості прокурорів з інвалідністю надали в Офісі Генерального прокурора України.
«У цьому питанні важливою є прозорість наших дій і рішень. Ми відкриті до співпраці і прагнемо забезпечити публічність у всіх наших процесах. Адже лише так і разом ми зможемо досягти перемоги та створити позитивні зміни у суспільстві», – сказав керівник прокуратури, підсумовуючи відповідь на це запитання.