Нещодавно департамент агропромислового розвитку Львівської військової обласної адміністрації на своїй Фейсбук-сторінці написав чималий допис про те, що кількість аграрних підприємств збільшилась на 10% порівняно із минулим роком. Це пов’язують із адаптацією сільського господарства до умов воєнного стану і збройних дій на сході, які унеможливили обробку земельних угідь на значних площах територій південних та східних областей України.
Як розвивається бізнес на Львівщині?
Станом на початок 2024 року, було підведено підсумок, що за минулий рік кількість сімейних фермерських господарств збільшилась на 152 одиниці. Наразі, Львівщина лідирує за абсолютним показником кількості сімейних сільських господарств.
Для старту власного бізнесу варто продумати план купівлі чи оренди земельних угідь: зокрема, в їх окультурення і удобрення. Це нелегке завдання полегшується із використанням сільськогосподарської техніки. Якісна техніка і деталі до неї https://promua-group.com/podshipniki стануть вашими надійними помічниками й інструментами у веденні бізнесу.
Як розпочати власний бізнес?
Першим кроком розвитку фермерського бізнесу є реєстрація ФОП. Так, наприклад, в 2022 році із бюджетів територіальний громад було виділено близько 2,8 млн гривень, тоді як в 2023 році ця сума збільшилась в півтора рази і становила 4,2 млн гривень. Тому, при законному веденні бізнесу ви також можете розраховувати і претендувати на участь у Програмі підтримки аграрного сектору. Завдяки цій програмі, львівські ФОПи-фермери у 2023-му році додатково отримали фінансування загальною сумою щонайменше 10,2 млн грн. Ці кошти були виділені із обласного бюджету Львівської ОВА і спрямовані здебільшого на модернізацію техніки.
Тому, розпочинаючи власний бізнес, варто мати план інвестицій, план обробки землі, та, безперечно, бажання працювати над цією справою, і безперервно розвиватись у своїй сфері.
Чим найбільш вигідно займатись?
Важко однозначно відповісти чим найбільш прибутково займатись, адже Львівщина — полікультурний край. Так, у 2023-му році угіддя цього регіону були засадження столовими і кормовими буряками, морквою, капустою, цибулею, часником, але найбільшу частку — займала картопля. Саме ці культури найбільш оптимально вирощувати.
Нещодавно з’явилась новина про надприбутковий бізнес в Львівський області, який займається вирощуванням і збутом горіхів, а саме — фундука. Через високу вартість плодів цих дерев, продажна ціна в рази відрізняється від ринкової. Проте, на відміну від умовних буряків чи моркви, фундуки — багаторічні рослини, які потребують щонайменше кілька років активного догляду і обробки перед тим, як давати плоди.