Спекотне літо 2024 року не тільки дошкуляло садівникам, а й подарувало екзотичні вітамінні плоди. На Криворіжжі достигають плоди субтропічного гранатового дерева.
Про це «Днепру вечернему» розповіла відомий ботанік Вікторія Тротнер.
— Відомий криворізький садівник Олександр Федорович Гибалюк багато років вирощує на своїй присадибній ділянці екзотичні фрукти – хурму, зізіфус, азиміну, фейхоа та інші, — каже фахівець. — В цьому році садівника радують врожаєм кущі граната звичайного двох сортів – Кримський смугастий і Гюлоша рожева. Господар вирощує гранат в укривній культурі, на зиму рослини запаковує в агроволокно і прикопує землею для перезимівлі. Рослини шкідниками не уражаються, витримують спекотне літо і дефіцит вологи. Зібрані плоди граната зберігаються до Нового року і пізніше. А головне, що це продукція власного виробництва – екологічно чиста і смачна.
Вікторія зазначила, що гранат — символ родючості, достатку та здоров’я. Він здавна цінується людьми за свої харчові та лікувальні властивості. Плоди граната містять вітаміни С, В1, В2, В6, Е, а також мінеральні речовини — калій, кальцій, магній, фосфор, залізо. Ботанік вважає, що виростити корисний плод можливо навіть у нашому помірному кліматі.
— Вирощувати гранат не складно, — резюмує Вікторія Тротнер. — Єдине, що варто зробити обов’язково – проріджувати кущ і формувати його з 3-4 основних гілок. Рослина гарно реагує на обрізування. Бажаний достатній полив. Розмножується живцюванням.