На Буковині зафіксовано спалах кору, внаслідок якого захворіли 29 осіб.
Інформацію про ситуацію повідомив Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Усі хворі госпіталізовані та отримують необхідну медичну допомогу. Станом на 17 грудня 2024 року в інфекційному відділенні перебувають 7 пацієнтів. За особами, які мали контакт з інфікованими, встановлено медичне спостереження.
Кір — одна з найзаразніших хвороб у світі. Вірус здатний залишатися активним у повітрі та на поверхнях до двох годин навіть після того, як інфікована людина покидає приміщення. Перебіг хвороби може бути тяжким, а також призвести до серйозних ускладнень.
Одним із найбільш небезпечних наслідків кору є «імунна амнезія» — стан, коли організм втрачає здатність ефективно боротися з іншими інфекціями, які раніше були йому під силу. Це підвищує ризик розвитку інших захворювань після перенесеного кору.
Симптоми кору:
1–2 доба: з’являються плями на слизовій оболонці щік, проти кутніх зубів.
2–3 доба: починається рясний висип різного розміру та форми, спочатку на голові та шиї, а потім поширюється на все тіло. Через 5–6 днів висип зникає, залишаючи пігментні плями та лущення шкіри.
Протягом усього періоду хвороби зберігається гарячка, посилюються нежить, кашель, а загальний стан хворого погіршується.
Що робити при перших ознаках кору?
Якщо ви помітили симптоми, терміново зверніться за медичною допомогою. Дзвоніть на 103 або 112 для отримання допомоги та своєчасного виявлення інфекції в інших людей.
Як захиститися від кору?
Специфічного лікування кору не існує. Єдиний надійний спосіб захисту — вакцинація. Планові щеплення від кору проводяться дітям:
Перша доза — в 1 рік.
Друга доза — у 6 років.
Вакцинацію можна також зробити за епідемічними показаннями в будь-якому віці, особливо після контакту з хворим на кір.
Для того, щоб вакцинувати свою дитину або зробити щеплення за епідемічними показаннями, зверніться до сімейного лікаря, терапевта або найближчого закладу охорони здоров’я.