Печерський суд мав розпочати засідання по суті щодо виправдовування священником російської агресії. Його було перенесено на 30 вересня.
Related video
У середу, 21 серпня, під час судового засідання у Печерському районному суді м. Києва колишньому наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу стало зле. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Медики швидкої надали митрополиту Павлу (Лебедю) першу допомогу та госпіталізували його до лікарні.
Як зазначається, архієрей має проблеми із серцем. Минулого року у нього діагностували гострий інфаркт міокарда.
Після чого, як інформує «Суспільне», засідання, яке мало відбутися по суті справи щодо виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників, було перенесено на 30 вересня.
Утім суддя Світлана Гречана продовжила на два місяці, до 21 жовтня, дію обов’язків по запобіжному заходу, тобто не відлучатися з місця свого проживання без рішення суду та утриматися від спілкування з потерпілими й свідками в кримінальному провадженні.
Як повідомляє видання «Слідство.Інфо», прокурор Євген Завістовський наполягав на необхідності запобіжного заходу через те, що судовий розгляд ще триває. До того, зазначила сторона обвинувачення, оскільки свідки та потерпілі у справі ще не допитані, тому таким чином необхідно запобігти незаконному на них впливу.
Адвокати ж просили змінити один із пунктів особистого зобовʼязання, аби Лебедь міг жити також і у своєму будинку в Києві.
«Обовʼязок не відлучатися з міста Вороньків не є актуальним. Тому що наш підзахисний може проживати і в іншому житлі, яке є у його власності у Києві», — зауважив адвокат Лебедя Микита Чекман, додавши, що, на його думку, доцільно було б заборонити підзахисному виїзд з міста Києва та Київської області.
Водночас видання зауважує, що митрополита у лікарню не забрали.
Журналістка видання поспілкувалася з бригадою швидкої, яка приїхала на виклик. Фельдшер відмовився розповісти про стан Лебедя через лікарську таємницю, але повідомив, що шпиталізувати до лікарні його не будуть.
За декілька хвилин після цього, Павло Лебедь із супроводженням вийшов із Печерського райсуду та сів у автомобіль марки «Мерседес».
Справа митрополита Павла
1 квітня 2023 року митрополиту УПЦ (МП) Павлу (Лебедю) Служба безпеки України вручила підозру за двома статтями Кримінального кодексу. Того ж дня Шевченківський райсуд обрав йому запобіжний захід у вигляді 60 діб домашнього арешту з носінням електронного браслета. Спочатку митрополит просив перенести судове засідання на інший день через проблеми зі здоров’ям, але суд відхилив прохання.
13 липня митрополиту оголосили ще одну підозру за двома статтями Кримінального кодексу — ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно), а також ч. 3 ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірним, заперечення збройної агресії РФ проти України за вчинене службовою особою повторно). Санкції статей передбачають до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
На наступний же день суд відправив настоятеля Києво-Печерської лаври митрополита Павла Лебедя в СІЗО на два місяці з альтернативою внесення застави в розмірі 33 мільйони гривень.
7 серпня митрополита Павла звільнили з-під варти. За нього внесли заставу в розмірі понад 900 тисяч доларів.
14 серпня адвокат колишнього намісника Києво-Печерської лаври повідомив, що митрополита Павла через проблеми зі здоров’ям госпіталізували до кардіологічного відділення однієї з лікарень міста Києва, де йому провели екстрену операцію. Йому встановили стент, який розширює стінки серцевих судин для поліпшення кровообігу в серці.
20 жовтня 2023 року Служба безпеки України завершила розслідування та направила до суду обвинувальний акт щодо настоятеля Києво-Печерської лаври Павла.
30 квітня 2024 року суддя Печерського районного суду змінила запобіжний захід і постановила зняти електронний браслет із намісника Києво-Печерської лаври митрополита Вишгородського та Чорнобильського Павла.