Місце, де життя починається знову: як у Житомирі турбуються про літніх людей

Житомирський міський територіальний центр нараховує біля 6 тисяч відвідувачів. Всі ці люди з різним життєвим шляхом, різними поглядами та потребами, але дещо спільне вони мають — бажання жити життя…

У Житомирському міському територіальному центрі соціального обслуговування літні люди знаходять не лише підтримку, а й справжнє місце для душевного тепла, спілкування та самореалізації. Тут кожен може знайти нових друзів, поділитися своїми історіями чи просто відчути, що він не самотній.

«У нас є чимало історій, які доводять, що життя може початися знову навіть у поважному віці, — розповідає директор центру Анатолій Сахневич. — Наприклад, до нас звернувся чоловік, який після смерті дружини втратив бажання жити. Він був розбитий горем, переживав панічні атаки, і йому було дуже важко знайти в собі сили рухатися далі. Ми підтримували його, створювали умови, щоб він відчув себе частиною громади. А згодом він зустрів жінку, з якою у нього народилося нове почуття. Тепер вони разом, як голуб і голубка, допомагають одне одному, надихають і показують, що справжнє щастя можливе в будь-якому віці».

Тут понад пів сотні осіб пройшли навчання в Університеті ІІІ віку на факультетах «Здоровий спосіб життя», «Мистецтво», «Комп’ютерна грамотність» та «Англійська для початківців».

Відео дня

Центр надає різноманітні послуги, до прикладу, тут працює перукарня, де чоловіків і жінок обслуговують досвідчені майстри, допомагаючи їм завжди виглядати доглянуто. А в швейній майстерні літні люди можуть полагодити свій одяг чи навіть замовити створення нової речі, підлаштованої під їх потреби.

Гарячі обіди та медична допомога також є невідʼємно частиною центру.

«Нас дуже смачно годують: і відбивні, і зради, і варенички, і борщик зі сметанкою. Щоразу щось нове», — розповідає Надія Олександрівна.

Крім цього тут панує атмосфера творчості: люди малюють, пишуть вірші, роблять ляльки та мотанки, танцюють, співають пісні, а також займаються важливою волонтерською справою — плетуть маскувальні сітки та нашоломники для українських захисників. Найбільша з виготовлених сіток сягала 30 метрів, і ця спільна праця стала символом їх небайдужості.

«Ми віримо у Перемогу, віримо у те, що вона буде за нами. Ми — українці, нашу націю не зламати, ми сильні та волелюбні. Ми з тилу допомагаємо нашим захисникам як тільки можемо», — поділилась своїми думками пані Віра.

Житомирський міський територіальний центр — це не просто соціальна установа, це простір, де літні люди знову відкривають для себе радість життя. У 2024 році тут отримали допомогу 5 852 особи, серед яких 1 855 осіб отримали послугу догляду вдома.

Адреса центру: вул. Вокзальна 18А.

Контактний номер: 0412414136

 

Джерело: Житомирська міська рада

Джерело

Новини України