Міністерство агрополітики розширює перелік програм щодо підтримки аграріїв прифронтових регіонів. Малі виробники можуть розраховувати на виплати до 8 тисяч гривень на гектар. Вже зібрані заявки і найближчим часом очікуються виплати цих коштів.
Про це повідомив під час брифінгу у Запоріжжі в.о міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає 061.
Під час візиту у Запоріжжі в.о міністра Тарас Висоцький поспілкувався з фермерами, відвідав агропідприємства, які працюють в 30 кілометрах від лінії фронту.
«Аграрії та підприємці Запорізької області без перебільшення незламні. Агровиробники вже три роки збирають врожай, проводять посівні в умовах повномасштабного вторгнення з усіма пов’язаними ризиками. Незважаючи на це, робота триває. Рання зернова група — ячмінь, пшениця, ріпак підходять до завершення. Вже готуються до посіву зернових культур, ведуться польові роботи, обробка грунту.Дуже важливо, що є можливість прямого діалогу, агровиробники пропонують нам свої рішення. Під час таких фізичних зустрічей ми напрацьовуємо ідеї, які допомагають всім аграріям регіону. Ми готові звернутися з відповідними проєктами доручень до прем’єр міністра України, щоб максимально швидко імплементувати рішення, які покращать умови діяльності аграріїв Запорізького регіону», — каже Тарас Висоцький.
За його словами, наразі погоджується міністерством програма підтримки аграріїв в прифронтових регіонах без прив’язки до розмірів земельних ділянок, але з прив’язкою до сплати податків для малих та середніх підприємств з виплатою до 5 тисяч гривень за 1 гектар.
«Також можуть подаватися на підтримку ті, хто тримають худобу, зокрема, на корів виплачується до 7 тисяч гривень за одну голову, на вівці та кіз — по 2 тисячі гривень при поголів’ї від 5 до 500 голів. Також по всій Україні працює програма відновлення меліорації зрошення. Це дуже актуальна програма, де можна отримати від держави компенсацію до 50% витрат на побудову зрошення до 26 500 гривень на один гектар. Є у нас ще програма отримання грантів на сади та теплиці, де від держави можна отримати підтримку на сади до 10 мільйонів гривень, а на теплиці — до 7 мільйонів гривень. Тут власний внесок має бути закладений в 30%, а решту в 70% — сплачує держава відразу при погодженні проєкту. Держава готова брати спільно ризики, щоб відбувалося економічне відновлення», — зазначив наостанок в.о міністра Тарас Висоцький.