Лукашенко оголосив про «деескалацію» на кордоні з Україною та відвів звідти додаткові війська

Лідер Білорусі Олександр Лукашенко на нараді з військової безпеки у Брестській області, 13 липня 2024 року. Міністерство оборони Білорусі/Telegram

Лідер Білорусі Олександр Лукашенко заявив про "деескалацію напруженості" на кордоні з Україною та доручив відвести додаткові війська від південної межі Білорусі. Він також планує обговорити з очільником Кремля Володимиром Путіним "подальші кроки стосовно України".

Про це повідомляє БЕЛТА та Міноборони Білорусі.

Лукашенко говорив про Україну під час свого візиту 13 липня на місце дислокації 56 зенітно-ракетного полку в Брестській області, що межує з Україною.

Він сказав, що ескалацію, загострення та ускладнення на кордоні помітили декілька тижнів тому. ЗСУ перекинули в прикордоння "немало тисяч" додаткових військ, але потім відвели.

Як сказав Лукашенко, "зараз у нас з українцями немає жодних ускладнень". Він також запевнив, що Білорусь не збирається воювати, й Україні не потрібне загострення: "У них вдосталь цих проблем".

Отже, після деескалації Лукашенко доручив відвести білоруські війська на південних рубежах у місця постійної дислокації.

Лукашенко вважає, що деескалація в районі білорусько-українського кордону — це серед іншого і приклад того, що можна домовитися. Він анонсував свою бесіду з лідером РФ Путіним щодо України.

"Ми не вороги для українців. Це наші люди. Такі ж люди, як ми, як росіяни. Нам треба швидше домовлятися. Якщо немає діалогу, розмови — це буде ескалація, і будуть гинути люди", — сказав очільник Білорусі. За його словами, "в Україні достатньо нормальних людей, особливо серед військових", а воювати їх підбурює НАТО. Ці "проблеми" Лукашенко і планує обговорити з Путіним.

Напруженість на кордоні із Білоруссю

Заступник командувача Силами спеціального призначення з ідеологічної роботи Білорусі Вадим Лукашевич наприкінці червня 2024 року заявив про "зростання напруженості" на кордоні з Україною і що нібито державу хочуть "втягнути у війну". У Держприкордонслужбі України заявили, що така риторика — це "білоруський стиль".

У Державній прикордонній службі України заявили 1 липня, що посилюють кордон, "щоб не допустити будь-які дії, які можуть йти з території Білорусі". Українські прикордонники назвали заяви Мінська "інформаційною операцією" і відзначили, що Білорусь з 21 червня перевіряє боєздатність своїх військових підрозділів.

Новини України