Лідер кримськотатарського народу Джемілєв відреагував на пропозицію глави МЗС Польщі про передачу Криму під мандат ООН

Лідер кримськотатарського народу Джемілєв відреагував на пропозицію глави МЗС Польщі про передачу Криму під мандат ООН

Мусафа Джемілєв   Лідер кримськотатарського народу Джемілєв відреагував на пропозицію глави МЗС Польщі про передачу Криму під мандат ООН

Лідер кримськотатарського народу Мусафа Джемілєв на своїй сторінці Facebook прокоментував пропозицію міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського передати Крим під мандат ООН з «місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями» Кримського півострова.

Як зазначив Джемілєв, доводи Сікорського у нього «викликають подив».

«Доводи Радослава Сікорського про те, що Крим має для Росії якесь символічне значення і на цій підставі не повертати окупований Крим Україні викликають подив. Якщо кожна країна вважатиме за можливе і допустиме захоплювати чужі території на тій підставі, що вони мають якесь значення для окупанта, а світова спільнота буде з цим миритися і погоджуватися, то можна уявити в яке поле битв і воєн дуже скоро перетвориться наша планета», – написав Джемілєв.

Він також назвав «неприйнятною» пропозицію глави МЗС Польщі провести в Криму через 20 років референдум про його майбутній статус під егідою ООН.

«Цілком неприйнятною є і пропозиція провести в Криму через 20 років референдуму про його майбутній статус під егідою ООН. Референдуми в тій чи іншій країні, якщо вони мають потребу, можуть проводитися тільки тією країною, яка володіє цією територією на законних підставах, а ООН чи інші міжнародні організації можуть лише надсилати своїх спостерігачів для дотримання прозорості та справедливості під час їх проведення», – додав лідер кримськотатарського народу.

Джемілєв також заявив, що пропозиції Сікорського не видаються йому «відповідними принципам справедливості та міжнародного права».

«Безперечно також і те, що він хотів би припинення кровопролитної війни, яка забрала так багато людських життів і призвела до величезних руйнувань в мирній країні, яка ніколи нікому не загрожувала. Але заходи, які він пропонує для припинення цієї війни, не видаються мені такі, що відповідають принципам справедливості та міжнародному праву», – наголосив Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу додав, що доцільно було б «передати під контроль ООН на кілька років саму Росію, тому що без введення зовнішнього правління хоча б на кілька років ця країна, швидше за все, ніколи не стане цивілізованою та демократичною».

Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський на 20-й щорічній зустрічі YES у Києві заявив, що Крим має ключове значення, якщо обговорюватимуться умови миру між Україною та Росією. Він також запропонував передати Крим під мандат ООН «з місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями тощо… І ми могли б відкласти це на 20 років».

З критикою цієї пропозиції виступили голова Офісу президента УкраїниАндрій Єрмак, а також Меджліс кримськотатарського народу. У Росії ініціативу Сікорського назвали «мертвонародженою» та «безглуздою».

У Міністерстві закордонних справ України, коментуючи пропозицію глави МЗС Польщі, заявили, що «територіальна цілісність України ніколи не була і не може бути предметом обговорення чи компромісів».

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини України