Кровотеча з лунки після видалення зуба. Причини появи, скільки може тривати та в якому випадку потрібна консультація

Видалення будь-якого зуба є складною стоматологічною операцією. Під час процедури тканини, що тримають зуб, зазнають пошкодження. Кровотеча після хірургічного, навіть простого втручання — явище цілком нормальне. Але в окремих випадках кровотеча після видалення може становити загрозу та бути ознакою патології. Коли необхідна консультація хірурга-стоматолога та на що звернути увагу після процедури, розкажуть наші експерти.

Фізіологічний процес загоєння

Утворений після видалення зуба згусток крові необхідний організму для захисту відкритої рани. Саме він захищає від проникнення патогенних мікроорганізмів. У класичному випадку активна кровотеча минає за кілька хвилин, але якщо мова про видалення зуба мудрості, наприклад, ситуація може трохи ускладнитися.

Нормою є припинення одразу після проведення хірургічного втручання. Маніпуляції стоматолога на цьому етапі включають процедури, здатні зупинити кровотечу та знезаразити місце. Складне видалення зуба найчастіше потребує додаткового накладання швів. Повторна кровотеча може відновитися через кілька годин або ж на наступний день, і це вважається нормою.

Причини кровотечі

  • Пошкодження кровоносних судин.

Особливо під час видалення  кореня зуба, при розрізанні ясенних тканин можуть бути травмовані судини. У цьому разі кровотеча може бути сильнішою.

  • Підвищення артеріального тиску.

У тих, хто має гіпертонічну хворобу, зазвичай, ризик виникнення сильної кровотечі вищий. Причина у тому, що надто високий тиск фізіологічно перешкоджає утворенню кров’яних згустків.

  • Погане згортання крові.

Це спричиняє більш тривалу та рясну кровотечу. До того ж погане згортання крові, зазвичай супроводжується супутніми захворюваннями та потребує прийому антикоагулянтів. Якщо ви відноситеся до вказаної групи, обов’язково попередьте про це хірурга ще до початку видалення.

  • Особливості процедури.

Окремими випадками стають складні операції — видалення ретинованого зуба, який розташований глибоко в ясенній тканині, наприклад, потребує більш глибокого розрізу, а отже, більше пошкоджує тканини. Те є саме відноситься до видалення дистопованого зуба, що фізіологічно неправильно розташований, та видалення кісти зуба.

Симптоми, на які варто звернути особливу увагу

Патологія може виникнути під дією адреналіну, коли спочатку судини сильно звужуються, а потім поступово розширюються. Якщо ж кровотеча досить рясна та не припиняється, варто негайно звернутися до лікаря. Рана може бути інфікована, наприклад, внаслідок неправильного або ж недостатнього післяопераційного догляду. В цьому випадку виникає ризик розвитку запальних процесів. Варто звернути особливу увагу, якщо:

  • доводиться спльовувати кров’яні згустки з періодичністю в декілька хвилин;
  • відчувається постійний біль у ділянці видаленого зуба, що іррадіює у ділянки щелепи або скроні;
  • підвищується температура тіла, відчуваються нездужання та загальна слабкість;
  • набрякає місце видалення та навколишні тканини.

Визначення норми

Хоча хірурги-стоматологи вказують на “нормальність” тривалості кровотечі в межах 1-2 діб, в реальності все залежить від перебігу та складності втручання. Зрозуміло, що видалення невеликого, правильного розташованого зуба проходить легше, ніж, наприклад, зуба мудрості, що розташований глибоко в яснах, та ще й при лежачому положенні.

Але ж за виникненням будь-яких сумнівів щодо нормального загоєння рани не варто вагатися — тривожність лише посилить спазм та спровокує посилення кровотечі. Звернення та консультація лікаря дозволить заспокоїтися та скоригувати призначене лікування та позбавить можливих неприємних наслідків.

Новини України