- У Bernstein зробили десять прогнозів щодо крипторинку на 2025 рік.
- Зокрема, експерти вважають, що біткоїн злетить до $200 000, а Ethereum стане «улюбленцем» інституційних гравців.
Експерти дослідницької та брокерської компанії Bernstein зробили десять прогнозів щодо крипторинку на 2025 рік. Про це повідомляє The Block з посиланням на звіт.
Зокрема, аналітики спрогнозували зростання біткоїна до $200 000, приплив коштів в біткоїн-ETF на суму $70 млрд, збільшення ринку стейблкоїнів та інше.
«Епоха нескінченності»
Експерти вважають, що криптовалюти вступають в те, що вони називають «Епохою нескінченності». За словами аналітиків — це період, який призведе до того, що цифрові активи стануть частиною фінансової системи. Вони додали:
«Криптовалюти зараз міцно увійшли в поле зору корпорацій, банків і установ, вплітаючись в саму тканину наших фінансових систем».
Біткоїн зросте до $200 000
У Bernstein підтвердили цільовий показник ціни першої криптовалюти на рівні $200 000 до кінця 2025 року на тлі обіцянки новообраного президента Дональда Трампа створити стратегічний біткоїн-резерв.
Експерти зазначили, що не впевнені, чи почнеться фактична купівля біткоїнів державами цього року. Проте вони очікують зростання використання активу корпоративними казначействами, прогнозуючи приплив на понад $50 млрд.
«Оголошення США про створення національного біткоїн-резерву може спричинити глобальну гонитву за придбання активів між державами. Наш прогноз ціни біткоїна на рівні $200 000 не враховує попит з боку держав — лише інституційний та корпоративний попит», — додали аналітики.
Вони сказали, що чим довше біткоїн коливатиметься біля позначки нижче $100 000, тим більше він переходитиме з рук трейдерів до довгострокових власників, таких як MicroStrategy чи емітенти біткоїн-ETF.
MicroStrategy
У звіті сказано, що компанія стане лідером попиту на біткоїн, за нею йтимуть майнінгові фірми та корпорації з малою/середньою капіталізацією, які прагнуть наслідувати модель Майкла Сейлора.
Біткоїн-ETF
За очікуваннями аналітиків, американські спотові біткоїн-ETF залучать понад $70 млрд — удвічі більше, ніж приблизно $35 млрд у 2024 році. Вони вважають, що це станеться завдяки «прискореному інституційному впровадженню» з боку хедж-фондів, банків та інвестиційних консультантів.
На думку експертів, «імпульс ETF» залишиться за біткоїном та Ethereum, але до кінця року можуть з’явитися ще й фонди на базі Solana.
Майнери та ШІ
Експерти припустили, що майнери будуть «змушені» продовжувати переносити потужності на штучний інтелект «для створення цінності». За їхніми словами, у 2024 році спостерігалася значна різниця в результатах між компаніями, які диверсифікували свою діяльність через ШІ, і тими, що залишилися зосередженими виключно на майнінгу.
Наприклад, компанії Core Scientific та TeraWulf, які адаптували ШІ у свої бізнес-процеси, продемонстрували вражаючі результати — зростання на 308% і 136% відповідно за рік. У той час, як Riot Platforms і CleanSpark зазнали втрат у розмірі 34% і 17%.
Аналітики очікують, що цей тренд продовжиться. Впровадження ШІ змінює традиційну бізнес-модель біткоїн-майнінгу, роблячи її більш стійкою, менш залежною від циклів криптовалютного ринку і привабливою для інституційних інвесторів, додали вони.
Взаємодія ШІ та криптовалют
Експерти з Bernstein очікують, що у 2025 році штучний інтелект та криптовалюти все більше інтегруватимуться, стимулюючи інновації у різних напрямках. Серед ключових розробок:
- децентралізовані блокчейни, орієнтовані на штучний інтелект;
- сервіси аутентифікації, які підтверджують, що користувач є реальною людиною;
- криптогаманці з інтегрованим штучним інтелектом;
- токенізовані ШІ-агенти.
Регулювання
Аналітики Bernstein очікують на «безпрецедентний» регуляторний сприятливий клімат для криптоіндустрії цього року завдяки приходу до влади нової адміністрації, яка підтримує розвиток криптовалют. Зокрема, можливе прийняття законодавства щодо стейблкоїнів і структури ринку цифрових активів, а також надання більшої ясності щодо визначення «криптовалютних цінних паперів».
Стейблкоїни
Експерти вважають, що таке законодавство в США може сприяти значному зростанню світового ринку стейблкоїнів до позначки вище $500 млрд.
«Законопроєкт про стейблкоїни буде розглядатися як пріоритетний. Стейблкоїни ще більше зміцнюють долар США. […] Структура ринку цифрових активів сприяє юридичній ясності та ліцензуванню бірж, брокерів і дилерів, включаючи правову позицію щодо DeFi-протоколів», — додали у компанії.
SEC і позови
Крім того, аналітики очікують, що більш прихильна до криптовалют Комісія з цінних паперів і бірж США відкличе або врегулює існуючі справи з криптовалютними компаніями і дозволить більшій кількості приватних фірм вийти на публічний ринок, а IPO стане додатковим позитивним каталізатором для ринку.
Ethereum
За словами експертів, Ethereum готовий стати наступним «інституційним улюбленцем» у 2025 році, незважаючи на низькі показники у 2024 році. На їхню думку, з 28% пропозиції монети, що перебуває в обігу, 3% поглинули ETF і 7,5% заблоковані в смартконтрактах. У Bernstein додали, що обмежена пропозиція, а також корисність активу як платіжного засобу і його використання в L1- та L2-мережах підвищує привабливість для традиційних інвесторів.
Також раніше у Forbes зробили сім прогнозів щодо крипторинку на 2025 рік.