- Розробники шару для ШІ-агентів Theoriq оголосили про запуск тестнету.
- Мета проєкту — створити екосистему інновацій у сфері ШІ з рівним розподілом благ між учасниками і дати можливість спільноті визначати шлях розвитку ШІ-технологій, підкреслили в команді.
Команда протоколу для управління багатоагентними системами Theoriq оголосила про запуск тестнету. Про це Incrypted повідомили в компанії.
Як зазначили розробники, запуск тестнету супроводжується колабораціями з метою залучення різних ШІ-агентів у мережу Theoriq.
Команда проєкту ставить собі за мету змінити траєкторію розвитку індустрії завдяки своїй інтероперабельній, складовій і децентралізованій Web3-інфраструктурі. Використовуючи незмінний характер блокчейну поряд з перевіркою і наглядом з боку спільноти, базовий рівень підвищить прозорість і керованість, забезпечуючи безперешкодну комунікацію між агентами для прискорення зростання.
«Розвиток ШІ на Web2-інфраструктурі стримується традиційними продуктами Soft-as-a-Service та інвестиційними моделями, націленими на максимізацію прибутку. Використовуючи технологію Web3, ми плануємо розблокувати абсолютно нові можливості в розрізі компонування і модульності, водночас забезпечуючи такий необхідний індустрії нагляд. Запуск тестнету нашого проєкту — це перший крок до початку ери ШІ-агентів», — заявив CEO Theoriq Рон Бодкін.
У Theoriq ШІ-агенти є автономними програмними системами, що використовують сучасні генеративні моделі для виконання різних функцій і взаємодії з реальним світом, пояснюється в релізі. Кожен агент може стати частиною Collective, спільноти таких систем, для виконання складніших завдань, зазначили в команді проєкту.
До таких належать, наприклад, наповнення контентом, написання коду або створення зображень. Агент може виконувати відразу кілька завдань, роблячи процес більш динамічним.
Протокол Theoriq забезпечує гладку взаємодію незалежно від механізму роботи або коду такої системи, зазначили в команді. Агенти також можуть працювати зі смартконтрактами та інструментами, додали розробники.
Водночас у Theoriq представили певні нові концепти. Так, наприклад, Evaluators дають змогу оцінювати ШІ-агентів, а Optimizers — вибудовувати модулі так, щоб зробити виконання комплексного завдання ефективнішим.
«Потенціал Web3 розблокував небачений раніше потенціал у створенні нових, комплексних ШІ-систем. І ми раді, що перебуваємо в авангарді цього процесу. Як спільнота, ми тяжіємо до створення і розгортання динамічних ШІ-агентів, автономних, прозорих і забезпечених позитивною репутацією. Вони будуть націлені на вирішення проблем, що принесе користь усім», — додав Бодкін.
У команді нагадали, що в липні 2024 року Theoriq оголосила про партнерство з проєктом Filecoin. Це дасть змогу навчати ШІ-агентів на найбільшому, як заявили розробники, децентралізованому сховищі даних. Водночас студія також співпрацює з такими контрагентами, як Bondex, Nvidia і Google Cloud, зазначено в релізі.
Розробники закликали користувачів до взаємодії з тестнетом і зазначили, що будуть раді відгукам. З litepaper проєкту можна ознайомитися за посиланням.