Які ритуальні послуги охоплюють сучасні похоронні бюро?

Смерть близької людини — це те, до чого ніколи не можна підготуватися. Окрім неймовірного стресу та горя, яке переживають рідні, їм потрібно одразу ж приступати до організаційних процесів. І якщо у невеличкому місті, чи у селі з цим простіше, то у великих містах проблеми та перепони вас зустрічатимуть на кожному кроці. Саме тому, у Києві та інших мегаполісах великої популярності набирають ритуальні агенції, які можуть не лише організувати похорони “під ключ”, а й взяти на себе всі бюрократичні та юридичні моменти, надати родичам психологічну підтримку та безліч інших послуг, які є дуже потрібними саме у подібні моменти.

Як діяти коли дізнались про смерть близької людини?

Замовити ритуальні послуги в одній з подібних компаній https://ukr.granite.ua/informatsiya/rytualni-poslugy/, це не те, що потрібно зробити у першу чергу. Спочатку слід виконати два інших кроки, а саме зателефонувати до медиків та у поліцію. Якщо ви виявили труп, одразу ж потрібно телефонувати на 103 (у швидку) та на 102 (у поліцію).  Після прибуття на місце лікарі констатують факт смерті та видають відповідну довідку. В довідці буде зазначено, чи є на тілі сліди насильства, чи смерть була природною. У разі потреби слід викликати поліцію для огляду місця події та тіла покійного. Це необхідно, щоб визначити причину смерті та, за необхідності, направити тіло на судово-медичну експертизу. Поліцію зазвичай викликають просто для протоколу. На експертизу тіло відправлятимуть обов’язково, якщо особі, яка померла ще немає 60 років. І неважливо при цьому, чи є на тілі сліди насильства, чи ні. Розтин в такому випадку є стандартною процедурою.

Після виклику екстрених служб, сім’я може звернутися до ритуальної агенції, яка допоможе з організацією всіх аспектів прощання та поховання.

Як відбувається підготовка до похорону при співпраці з агенціями?

Зазначимо, що всі випадки індивідуальні. Бувають різні типи похоронів: звичайні з невеликою кількістю гостей. Масштабні, коли хоронять відому особу, ветерана, чи якусь знаменитість і на прощання з ним чи з нею сходиться сотні охочих попрощатися.

Також, бувають похорони, організувати, які може лише команда професіоналів.

Наприклад, якщо мова про перевезення тіла з іншої країни, або ж похорони особи, яка належала до якоїсь нетипової для України релігії, і родичі хочуть, щоб все відбувалося виключно у їх традиціях. Однак у більшості випадків, організація процесу поховання складається з наступних етапів:

  1. Збір та оформлення документів. Це включає заповнення форми повідомлення про смерть, отримання довідки про смерть від лікаря, а також інших документів, необхідних для проведення прощання та поховання. Ритуальне агентство бере на себе оформлення дозволів на поховання від місцевої влади та адміністрації цвинтаря.
  2. Вибір кладовища. У Києві, для прикладу, є понад 50 кладовищ, тож навіть фізично неможливо об’їхати їх всіх протягом одного дня. А як же тоді обрати те, яке буде найближче додому, чи просто буде доступним для звичайних містян. Адже в столиці є багато кладовищ, де щоб поховати родича потрібно мати певні регалії, тобто це закриті кладовища, де хоронять лише відомих персон, або ж невідомих, але за певну плату.  У ритуальних агенціях родичам одразу ж запропонують перелік підходящих кладовищ, щоб сім’я змогла вибрати оптимальний для себе варіант.
  3. Пошук священника, який відспіває померлого. Також за потреби церемоніймейстера, який супроводжуватиме похоронну процесію.
  4. Підготовка могили. Після вибору цвинтаря, ритуальне агентство бере на себе підготовку місця поховання відповідно до побажань покійного та його рідних.
  5. Підбір ритуальної атрибутики: труна, одяг для померлого та решту деталей, які потрібні в процесі поховання. Родичі можуть брати безпосередню участь у підборі всієї атрибутики, або ж просто описати свої побажання, та довірити повністю весь процес ритуальному агенту.
  6. Підготовка померлого. Омивання, одягання, ритуальний макіяж та зачіска — всі ці послуги також можна замовити у бюро. Крім цього дуже часто замовляють бальзамування тіла. Це необхідно, якщо похорони відбуваються у спекотну пору, або якщо церемонія поховання з якихось причин затягується довше ніж на 2-3 дні. Завдяки бальзамуванню тіло не буде розкладатися.
  7. Підготовка безпосередньо до прощання. Похоронне бюро надає допомогу сім’ї у виборі формату та місця проведення прощання. Це може бути церковна служба, прощання вдома чи у спеціальному залі. Якщо мова про зал для прощань, то бюро може найняти флористів та декораторів для того, щоб все тематично оформити та прикрасити.
  8. Ритуальний транспорт. Ритуальні бюро мають власний автопарк, або ж мають компанії партнерів де орендують необхідну кількість автобусів чи автомобілів, для перевезення труни й гостей до кладовища та назад.

Деякі родини мають традицію організовувати поминальний обід в той самий день, коли відбулося поховання. Похоронні бюро можуть взяти на себе й це завдання. Пошук кафе, складання меню — все буде організовано вчасно та згідно з побажаннями замовника.

Додаткові ритуальні послуги в Києві, які надають сучасні агенції

Окрім вищеперелічених послуг, які можна назвати базовими чи стандартними, сучасні ритуальні агенції, надають ще й наступні:

  • Плечовий винос тіла. Компанія підшукує необхідну кількість чоловіків, які виноситимуть труну з дому/залу для прощань;
  • кремація тіла. Агенції домовляються з крематоріями про час кремації, та допомагають родині зібрати потрібні документи;
  • музичний супровід. Ритуальний оркестр на сучасних похоронах доволі часте явище;
  • дезінфекція приміщення;
  • ексгумація та перепоховання;
  • під поховання на закритих цвинтарях;
  • організація похорону тварин та багато іншого.

Деякі ритуальні агентства також пропонують сучасні технологічні рішення, включаючи онлайн-трансляції прощальних церемоній для віддалених учасників.

 

Новини України