Тим, хто грає на синтезаторі, важливо мати під рукою правильний інструмент. Для професіоналів він має бути якісним, із великою кількістю різних функцій та характеристик. А от для початківців потрібен інструмент простий та зрозумілий, щоб навчатися було легше.
В обох випадках гарним вибором буде синтезатор Yamaha, який можна придбати в інтернет-магазині JAM, де представлено широкий вибір клавішних та інших інструментів. Продукція цього бренду перевірена часом і підходить як досвідченим музикантам, так і початківцям.
Різновиди синтезаторів за типом звучання
Синтезатори можуть звучати по-різному — це залежить від їх виду та типу генерації звуків. Існують такі різновиди цих інструментів:
- Цифрові. Щоб створювати та обробляти звуки, вони використовують обчислювальні (цифрові) методи. За допомогою програми параметри їхнього звучання можна змінювати, тож їх вважають більш гнучкими.
- Аналогові. Серед їхніх компонентів є фільтри, осцилятори, контури напруги та інші, за допомогою яких звуки створюються й обробляються.
- Віртуальні. Їх ще називають програмними, оскільки у них є програмне забезпечення, яке відтворює звуки звичайних синтезаторів. Їх встановлюють на комп’ютерах і не тільки, а також використовують в аудіоредакторах.
Найтепліше звучання в аналогових синтезаторів, але функцій у них зазвичай менше, а коштують вони дорожче. Цифрові дають більше звукових можливостей і їх простіше запрограмувати, але у їх звучанні може бути менше індивідуальності. Віртуальні дозволяють імітувати звуки різних синтезаторів, але в них може відчуватися певна штучність.
На що звертати увагу, вибираючи синтезатор
Незалежно від того, буде початківець займатися самостійно чи з вчителем, гарним вибором буде синтезатор із вбудованою програмою для самонавчання. Окрім того, вибираючи інструмент, потрібно зважати на такі його параметри:
- Клавіатура. Вона може бути активного та пасивного типу. У першому випадку гучність звуку буде залежати від сили натискання клавіш.
- Діапазон. Оптимальний варіант — 5 октав, оскільки при меншому діапазоні їх буде замало для якісного навчання, а при більшому – з’являться клавіші, які не будуть задіяні.
- Поліфонія. Так називають багатоголосся, коли інструмент видає багато звуків одночасно, але всі вони мають рівноправне звучання. Чим їх більше, тим цікавіше й насиченіше звучання. Початківцям вистачить поліфонії на 32 ноти.
Замовляючи синтезатор в інтернет-магазині JAM, звертайте увагу ще й на обсяг пам’яті пристрою, від якого залежатимуть можливості навчатись і записувати власні мелодії.
Вибирайте, купуйте, навчайтесь, грайте і занурюйтесь у світ музики.