Intel розчарована законом CHIPS: «Інвестували $30 млрд за два роки, а отримали нуль»

Intel розчарована законом CHIPS: «Інвестували $30 млрд за два роки, а отримали нуль»

CEO Intel розчарований виплатами за американським законом CHIPS. З часу його прийняття компанія вклала $30 млрд у заводи в США і не отримала прямих інвестицій від держави.

Генеральний директор Intel Пет Гелсінгер розповів про це в інтерв’ю Yahoo! Finance. Повільне фінансування заважає компанії та спонукає вдаватися до альтернативних інвестицій.

«Ми розглядаємо закон про CHIPS як важливу річ, у яку ми вклали багато енергії. Як ми сказали під час звіту про [прибутки], ми розчаровані часом, який потрібен, щоб це зробити: минуло понад два роки з моменту ухвалення CHIPS Act, і за цей період ми інвестували $30 млрд у виробництво в США та отримали $0 грантів CHIPS. Це займає надто багато часу, нам потрібно завершити це».

З часу введення в дію закону CHIPS and Science Act Intel почала збирати чипи на своєму заводі у Нью-Мексико та розпочала будівництво нових фабрик в Аризоні та Огайо. Через нижчий попит на процесори та дуже повільний старт Intel Foundry як контрактного виробника Intel довелося відкласти запуск кампусу в Огайо на пару років, але компанія інвестувала значні кошти у свої потужності в США. Слід згадати, що Intel отримала $3 млрд за програмою Secure Enclave з фінансування виробництва військових мікросхем.

«Проте ми тісно співпрацюємо з офісом CHIPS та конструктивно взаємодіємо з ними, щоб завершити те, що ми почали. Але я також хочу зазначити, що [CHIPS включає] субсидії та податкові [знижки] — частка податків приблизно втричі більша, ніж частка субсидій закону CHIPS. При цьому ми бачимо, що це продовжується [як] частина податкового законодавства на цей час тому ми все одно побачимо цю вигоду»., — додав Гелсінгер.

Попри те, що Intel має отримати близько $8,5 млрд прямих інвестицій, до $11 млрд у вигляді позик та 25% податкового кредиту, компанія все ще не отримала ці $8,5 млрд. У результаті Intel довелося переконатися, що вона може будувати свої фабрики навіть без прямого фінансування уряду США. Intel запустила програму спільного інвестування в напівпровідники (SCIP), яка у випадку її Fab 52 і Fab 62 в Аризоні означає, що цими виробничими потужностями керуватиме Intel, але 49% належатиме співвласникам Brookfield Asset Management.

Пет Гелсінгер переконаний, що Intel зможе закінчити розпочаті проєкти з фінансуванням CHIPS чи без нього. «Але ми з нетерпінням чекаємо завершення того, що ми почали з CHIPS, найважливішим законом з промислової політики у США, у чому ми з гордістю беремо участь».

Онлайн-курс UI/UX designer від Mate academy. З Mate academy ти отримаєш багато практики та підтримку на кожному етапі навчання. Не пропусти знижку на курс UI/UX designer та додай +1 до 4000 працевлаштованих випускників! Придбати курс

Новини України