Яка ситуація із домашнім насильством на Буковині: репортаж «МБ»

Яка ситуація із домашнім насильством на Буковині: репортаж "МБ"

В Україні від початку року кількість випадків домашнього насильства зросла на 14 відсотків. Такі дані озвучив очільник МВС Ігор КЛИМЕНКО. Водночас на Буковині поліцейські фіксують зменшення таких викликів.

Кореспондентка «МБ» побувала в рейді з поліцейськими сектору протидії домашньому насильству ГУ НП в області.

Яка ситуація із домашнім насильством на Буковині: репортаж "МБ"

Поліцейські сектору Богдан ЛАТІШ та Катерина ДАНІЛЮК перевіряють спорядження перед виїздом. На спецлінію «102» надійшов виклик про те, що брат побив сестру. Швидко приїжджаємо за адресою. Біля під’їзду багатоповерхівки стоїть заплакана жінка. Худорлява, невисокого зросту з довгим білявим волоссям.

Побив та забрав телефон

Старший лейтенант поліції Богдан Латіш запитує, що трапилося.

– Знову… Він мене побив. Забрав телефон. Шарпав за волосся. Кидав мене з одного кінця кімнати до іншого. Щоби подзвонити до поліції, я спустилася поверхом нижче до сусідки. Почувши, що їде поліція, він утік. Телефон мені повернув, – каже жінка.

Проходимо до помешкання жінки. Біля входу складене дитяче взуття: хлопчика та дівчинки.

– Ми співвласники батьківської квартири. Тут живемо я зі своїми двома дітьми-близнятами і брат. Мій чоловік мешкає в іншому будинку, – розповідає жінка.

– Брат піднімав раніше на вас руку? – запитую.

– Це почалося пів року тому. Підозрюю, що він почав вживати наркотики. Я почала знаходити якісь підозрілі колби, шприци. Це все не в його кімнаті, а у ванній. У мене двоє дітей, і я за них хвилююся. Коли почала робити брату зауваження, все закінчувалося скандалом та насильством.

Він вже мав терміновий заборонний припис. Сьогодні скандал почався через моє зауваження, – плаче жінка.

– Брат десь працює? – запитую.

– Так, на машзаводі.

– Де він зараз може бути? – уточнює Богдан Латіш.

– Певно, на роботі, – каже.

Поліцейські приймають заяву в потерпілої.

Яка ситуація із домашнім насильством на Буковині: репортаж "МБ"

Намагаються додзвонитися до її кривдника. За четвертим разом він бере слухавку. Та на питання поліцейських не давав жодної відповіді.

– Якщо він прийде до квартири, відразу дзвоніть у поліцію, ми терміново приїдемо, – пояснює Катерина Данілюк.

«У нього шість контузій, випив трохи…»

– Зараз поїдемо до однієї жінки, яка до нас зверталася раніше. Її чоловік воював, має контузії. До Чернівців приїхав у відпустку. Тут почав вживати алкоголь, а одного вечора побив дружину. Треба поїхати й перевірити, – пояснює старший лейтенант поліції.

Поліцейський телефонує до жертви насильства та уточнює, чи жінка вдома.

– Так, я на місці. Чоловік пішов стригтися, — чую.

Нас зустрічає жінка, посміхається та запевняє, що вже все гаразд.

– То один раз було. У нього шість контузій, випив трохи – ось і буянив. Ми багато говорили, він усвідомив помилку. Завтра їде вже у зону бойових дій. Я б хотіла забрати заяву. З ним ми багато через що пройшли. Виїжджали з окупації у Херсоні. Чоловік боронить нашу державу, – каже жінка.

Поліцейські пояснюють, що насильство терпіти не можна. Та жінка переконує, що хоче забрати заяву. Доки вона писала відмову, повернувся чоловік. Пообіцяв, що більше такого не повториться.

Офіційно

За інформацією відділу комунікації ГУ НП в області, упродовж восьми місяців до поліції надійшло 3465 заяв і повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством.

– Наразі на обліку у правоохоронців перебувають 2500 мешканців області, котрі вчиняли насилля над рідними та близькими. Серед них – 2128 чоловіків, 360 жінок та 12 неповнолітніх.

За вісім місяців поліцейські склали 2702 протоколи про вчинення домашнього насильства, склали 2049 термінових заборонних приписів стосовно кривдників, зареєстрували 184 кримінальні провадження.

На підставі рішень судів області винесено 12 обмежувальних приписів.

Порівняно з минулим роком, на території Чернівецької громади зменшилася кількість звернень за фактом домашнього насильства. Це може бути пов’язане з тим, що багато жінок та дітей виїхали за кордон, а чоловіки перебувають у зоні бойових дій.

Увага!

Якщо ви стали очевидцем домашнього насильства – повідомте на «102». Пам’ятайте: жертви насильства у більшості випадків не в змозі захистити себе.
У випадках домашнього насильства також можна звертатися на гарячу лінію з питань насильства та складних життєвих обставин 0 800 406 434.

Новини України