- Прокуратура Брукліну заявила про масштабну операцію проти шахрайства з невзаємозамінними токенами.
- Правоохоронці закрили понад 40 доменів, пов’язаних зі схемою, яка виманювала кошти у художників в обмін на обіцянки випустити NFT.
- В одному з випадків літній чоловік віддав свої пенсійні заощадження, бажаючи оцифрувати картини та продати їх у вигляді NFT-колекції.
Окружний прокурор Брукліну Ерік Гонсалес заявив, що підрозділ із боротьби з кіберзлочинністю Virtual Currency Unit (VCU) провів операцію проти NFT-аферистів. За її підсумком правоохоронці заблокували понад 40 доменів, які використовувалися для шахрайських цілей.
Розслідування почалося після того, як літній чоловік втратив $135 000 через схему, націлену на художників. Злочинці видали себе за артдилерів платформи OpenSea і запропонували «клієнту» оцифрувати його творчість.
Шахраї переконали потерпілого, що він зможе добре заробити на своїй NFT-колекції. Згодом аферисти сказали, ніби вони успішно розпродали токени та чоловік заробив $300 000. При цьому для отримання коштів художнику необхідно заплатити комісію, заявили автори схеми.
Потерпілий повірив словам шахраїв і зняв свої пенсійні накопичення, а також взяв кредит для оплати виставленого аферистами рахунку. У підсумку чоловік втратив усі свої гроші, так і не дочекавшись обіцяних $300 000.
Діти 85-річного художника звернулися в поліцію, після чого VCU почало розслідування. Як результат, вони відстежили домени злочинців і заблокували їх. Водночас вийти на ймовірних творців схеми або повернути вкрадені кошти поки не вдалося, зазначили правоохоронці.
«Криптовалютні шахрайства можуть набувати різних форм, але мають схожі характеристики, як-от нажива на вразливих жертвах і вимога плати за викуп передбачуваних доходів. Саме така тактика використовувалася в цій справі, що привело наших слідчих до мережі шахрайських вебсайтів, які спеціально обманювали артистів», — заявив Гонсалес.
Нагадаємо, ми писали, що Шакіл О’Ніл погодився виплатити $11 млн у справі про просування NFT.