12-15 вересня у рамках мультижанрового фестивалю “Харків (не)релекована культура” покажуть вистави, музика від харківських композиторів, виставки, презентації книжок, літературні й дискусійні панелі.
Про це пише “Галка” із пресконференції відкриття фестивалю.
У Харкові заборонено проводити масові заходи, концерти та театральні вистави. Тому митці вирішили привезти свої твори у більш безпечний регіон, й показати їх не лише франківцям, але й харків’ян, що тут проживають.
“Головна мета нашого проєкту – це знайомство з митцями та їхніми творчими надбаннями за період війни. Хочеться, щоб глядач доторкнувся до їхньої творчості, та дізналися чим вони живуть”, – каже голова Національної спілки театральних діячів Богдан Струтинський.
Ідея про фестиваль зʼявилася після численних атак російських військових по місту. Мистецька спільнота Харкова бажала знайти спосіб “виразитися”, тому й запланувала таке театральне об’єднання.
“У квітні 2022 року ми приїхали до Франківська, я ще не знав тоді особисто Ростислава Держипільського, але харківський театр мав намір попросити франківських колег про допомогу. Поїздка до Франківська була важливою, щоб поговорити про майбутній фестиваль.
Зараз час неспокою, і він потребує “неспокійних людей” в культурі, які б її розвивали”, – розповідає головний режисер Харківського драматичного театру імені Тараса Шевченка Степан Пасічник.
За словами, Кирила Лукаша культура є важливим пріоритетом й українці це усвідомлюють. Завдяки фестивалю хочуть провести знайомство двох міст, двох культур.
“Культура безсумнівно є основою національної безпеки України. Фестиваль покликаний зшивати країну. Відбувається злиття сходу та заходу України через мистецькі сенси. Такий міжсенсовий та міжкультурний діалог був потрібен давно. Важливо, щоб франківці відчули наш посил”, – підкреслює актор, журналіст, радіоведучий радіо “Накипіло” Кирило Лукаш.
Мультижанровий фестиваль «Харків: (не)релокована культура» реалізується Національною спілкою театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду.