Безпритульних тварин у Чернівцях не стає менше, тому що власники кожного дня викидають собак. Хтось виїжджає і покидає, або ж просто залишають їх, бо не хочуть стерилізувати.
Про те чому нестерилізованих тварин стає більше, і що про це думають місцеві дізнавалась кореспондентка molbuk.ua
Як повідомляють у «Центі стерилізації тварин», найбільше безпритульних собак зараз знаходиться на околицях міста.
«У нашому центрі є спеціальна бригада, яка виловлює тварин. Небайдужі люди, які проживають поряд і бачать нестерилізованих собак, дзвонять до центру. Щоб вони не розмножувались, ми забираємо їх, стерилізуємо, заживляємо рани, вакцинуємо від сказу і повертаємо на місці вилову», – зазначають у центрі.
У місті деякі собаки проживають біля під’їздів, де мешканці їх годують, намагаючись якось їм допомогти.
«Звісно їх шкода. Тут доволі багато собак, але ж я не можу всіх нагодувати. Те, що їх стерилізують добре, та люди все одно викидають. Якби було більше спеціалізованих центрів, притулків, і місцева влада більше допомагала, ситуація була б краща», – каже пані Тетяна.
Міська влада раніше повідомляла, що не розглядає варіанту створення притулку для безпритульних тварин, адже це буде досить затратно. Також у Чернівцях немає притулку, а працює лише Центр стерилізації тварин.
«Ми не тільки стерилізуємо їх, а деяких залишаємо. У центрі зараз проживає багато собак породи стаффорд, німецька вівчарка. Зрозуміло, що ми не можемо залишати їх у місті. Але ситуація така, що й центр вже переповнений. Міська влада оплачує лише 70 місць для утримання, але наразі ми доглядаємо за 220 собаками. Центр немає змогу доглядати так багато тварин, бо ми утримуємо їх за кошти підприємства», – повідомляють у Центі стерилізації.
Після початку повномасштабної війни в Україні собак стало більше, і їх надалі буде ще більше. Люди виїжджають і просто-таки викидають тварин.
«Для них мають створити відповідні центри. Не дуже добре, що вони перебувають серед людей, бо ж є і злі собаки, які можуть вкусити, а у дворі гуляють діти. Треба, щоб люди більше допомагали центрам, жертвували по декілька гривень, для того, щоб була змога утримувати тварин. Головне – не бути байдужими», – зазначає пані Надія.