У Чернівецькій області жоден голова МСЕК не потрапив на роботу до експертних комісій, які почали працювати з 1 січня замість МСЕК.
Про це під час брифінгу розповіла начальниця департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОВА Наталя Свестун.
У Чернівецькій області працювало вісім медико-експертних комісій. Загалом в області діяли вісім медико-соціальних комісій: обласна (керівник Вікторія Біволаріу), ортопедично-травматологічна (керівник Іван Мельничук), онкологічна (керівник Володимир Оліферчук), міжрайонна №1 (керівник Віра Лорві), міжрайонна №2 (керівник Олександр Диякон), кардіологічна (керівник Інга Морська), міжрайонна №3 (керівник Людмила Дейнека), психо-неврологічна (керівник Тетяна Погурська). Усі вони з першого січня більше не працюватимуть.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові автівки та земельні ділянки: що задекларували голови МСЕК на Буковині
Усі МСЕКи припинили свою роботу з 1 січня. Відповідно, були звільнені усі працівники.
«У зв’язку з тим, що заклади ліквідовувалися, ми надали перелік вакансій у нашій області працівникам МСЕК і запропонували лікарям працевлаштуватися. Як повідомили у медзакладах, жодна лікарня не взяла на роботу колишніх голів МСЕК», — зазначила Наталя Свестун.
За словами посадовиці, тепер стан людей під час призначення інвалідності оцінюють практикуючі лікарі.
«Основна мета реформи — практикуючі лікарі повинні оцінювати функціональний стан людини. Тому саме практикуючі лікарі є членами цих комісій», — сказала Наталя Свестун.
Раніше голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко розповів, що є працівники МСЕК, яким взагалі не можна бути в медицині.
Нагадаємо, у Чернівецькій області у 14 лікарнях створені експертні команди: Глибоцькій, Новоселицькій, Хотинській, Сокирянській, Вижницькій, Сторожинецькій, Кіцманській багатопрофільних лікарнях, Центральній міській лікарні, кардіоцентрі, психіатричній лікарні, Центрі соціально значущих хвороб, онкоцентрі, лікарні швидкої медичної допомоги, обласній клінічній лікарні.