- Колишній співробітник АНБ США виступив на заході Redacted, організованому командною Near Protocol.
- Едвард Сноуден торкнувся теми впливу венчурних капіталістів на блокчейн і обговорив ситуацію з ШІ.
- Експерт піддав критиці проєкт Solana за надмірну, на його думку, залежність від інвестиційних фондів.
Технічний фахівець і колишній співробітник Агентства національної безпеки США (АНБ) Едвард Сноуден взяв участь в івенті під назвою Redacted, організованому командою Near Protocol. На заході експерт обговорив теми, пов’язані з ШІ та сферою блокчейну.
Сноуден зазначив, що криптовалютна індустрія тісно переплетена з венчурними капіталістами. За його словами, це негативно позначається на розвитку галузі. Блокчейн-проєкти опиняються під впливом інвесторів і не можуть отримати повної незалежності, вважає фахівець.
Колишній спецагент розкритикував мережу Solana, назвавши її «народженою у в’язниці». Сноуден заявив, що цей блокчейн надмірно залежний від венчурних фондів. Хоча експерт визнає швидке зростання мережі завдяки отриманим інвестиціям, він вказує на присутність інших проблем.
Аналітик підкреслює, що команда Solana була змушена «поступитися багатьма правами власності» венчурним фондам. Це істотно обмежує блокчейн, зазначив Сноуден. При цьому він не виключає трансформації проєкту «в щось більше».
Ексспівробітник АНБ також висловив думку, що уряди різних країн роблять велику ставку на ШІ. Влада, за словами експерта, має намір використовувати штучний інтелект для стеження за людьми та активно рухається в цьому напрямку.
«Вони хочуть тренувати його на всьому, і вони хочуть мати можливість обчислити, хто виглядає аномально. […] Стежити за всіма, стежити за всім людським тілом, і знайти будь-кого, хто виділяється з натовпу», — заявив Едвард Сноуден.
Експерт вважає, що єдиною можливістю протистояти урядовим ШІ є максимальна децентралізація мереж і даних. Це ускладнить владі шлях до всеосяжного збору інформації, підкреслив колишній агент АНБ.
Нагадаємо, ми писали, що Едвард Сноуден виступив на конференції Bitcoin 2024. Він порушив проблеми політичної прихильності, а також тему конфіденційності в мережі біткоїна.