Джон Кармак мріє про відеокарту як автономний комп’ютер і згадує 3dfx Voodoo2

Джон Кармак мріє про відеокарту як автономний комп’ютер і згадує 3dfx Voodoo2

Джон Кармак та система з 8 чипами 3dfx Voodoo2 / X, Youtube Ross Tregemba

Легендарний у минулому розробник відеоігор Джон Кармак, котрий працював над Doom та Quake, обґрунтовує концепцію відеокарти як автономного пристрою.

У X Twitter Кармак ностальгічно згадує відеокарти 1990-х років 3dfx Voodoo2. Він захопливо розповідає про їхню здатність поєднуватися між собою у «ланцюги» з двох чи більше пристроїв з мінімальними затримками.

«Ланцюги GPU Voodoo2 SLI були чудовими – просто з’єднайте стрічковим кабелем дві карти, і ви подвоюєте швидкість [обробки] пікселів. Спеціальних професійних версій не було потрібно, тож двоє друзів могли відкрити свої комп’ютери та з’єднати відеокарти разом для подвійної швидкості, і ви дійсно могли оновити [систему] замість простої заміни карти».

Джон Кармак зазначає, що на відміну від вимог та особливостей сучасних систем, відеокарти Voodoo2 можна було поєднувати «майже необмежену кількість разів із незначною затримкою порівняно з відеокадром». Фактично карти не потребували додаткового порту PCI для розширення — лише джерело живлення.

«Грайте в Quake 2 із роздільною здатністю 1280×1024 120 Гц із 4xAA у 1998 році».

Від згадок про технології минулого Кармак переходить до уявлення, того, як би могли працювати графічні прискорювачі. Він зазначає, що сучасні засоби візуалізації не зможуть скористатися перевагами ланцюжка, але у закільцьованому вигляді така схема мала б деякі переваги. Також Кармак припускає повністю автономну роботу, принаймні у деяких ситуаціях.

«Я все ще вважаю, що сучасні відеокарти повинні мати можливість працювати без центральних процесорів … Ланцюги прискорювачів є законним використанням, але було б просто цікаво, якби графічні процесори створювали власний відеосигнал із діагностичною інформацією, коли ви подаєте живлення поза хост-системою. Ви можете піти далі й поставити крихітну систему Linux із запуском busybox на свій командний процесор вводити з клавіатури зворотний сигнал через порт дисплея, якщо у вас немає порту USB».

Ідея автономного комп’ютера на основі відеокарти не така вже й дивна у 2024 році. Вже досить давно материнські плати здатні виконувати деякі функції без процесора. Також вже є спроби додавати накопичувачі M.2 SSD до відеокарт. Існують також графічні карти з вбудованими дисплеями. Не кажучи вже про прискорювачі штучного інтелекту, побудовані на основі графічних процесорів.

СпецпроєктиЖорсткі обмеження руйнують довіру. Поради лідерам, які не хочуть витрачати час на мікроменеджментПриховані кабелі і скляні панорамні панелі. Огляд збірки MSI Project Zero на основі геймерської серії MAG та MPG

Новини України