Де оформити інвалідність після ліквідації МСЕК. Експертні команди працюють у десяти лікарнях на Кіровоградщині

Де оформити інвалідність після ліквідації МСЕК. Експертні команди працюють у десяти лікарнях на Кіровоградщині

З 1 січня медико-соціально експертні комісії (МСЕК) припинили роботу. Натомість сформували експертні команди повсякденного оцінювання життєдіяльності людини. Медики, які входять до їхнього складу, визначають функціональні обмеження життєздатності пацієнта. І, якщо такі є, людина може отримати статус людини з інвалідністю. У яких закладах працюють експертні команди, сьогодні, 16 січня, розповів директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обладміністрації Олег Рибальченко. Про це повідомляє кореспондентка Точки доступу.

У яких лікарнях Кіровоградської області можна оформити інвалідність

Посадовець розповів, що до реорганізації на Кіровоградщині працювали вісім МСЕК, вони функціонували у Кропивницькому, Олександрії і Благовіщенському. Також були профільні комісії, які працювали у спеціалізованих медзакладах – онкоцентрі, кардіологічному центрі, психіатричній лікарні і фтизіопульмонологічному центрі.

Нині експертні команди працюють у десяти медзакладах Кіровоградщини. Це:

  • обласна лікарня;
  • кардіологічний центр (профільний);
  • психіатрична лікарня (профільна, в селищі Нове);
  • онкологічний центр (профільний);
  • фтизіопульмонологічний центр (профільний);
  • центральна міська лікарня у Кропивницькому;
  • лікарня швидкої медичної допомоги у Кропивницькому;
  • центральна міська лікарня в Олександрії;
  • центральна районна лікарня в Новоукраїнці;
  • центральна районна лікарня в Голованівську.

"Пацієнту буде зручно за логістичним маршрутом відвідати найближчий лікувальний заклад, а за профільністю лишаються ті спеціалізовані заклади, які займаються специфічними захворюваннями", – пояснив Олег Рибальченко.

Хто входить до складу експертних команд і як вони працюють

За словами Олега Рибальченка, всього утворили 50 експертних команд – основні, дублюючі і резервні. Справи пацієнтів, які зареєстрували у грудні минулого року, розглянуть новостворені експертні команди, документи передали їм.

Усі справи внесли в єдину електронну систему. Раніше документи були лише у паперовому вигляді, що підвищувало ризик корумпованих дій, сказав директор департаменту.

Особливість нової системи ще й у тому, що на день розгляду пацієнт знає лише місце і час розгляду, але не знає, яка конкретно команда лікарів розглядатиме його особову справу. Так само комісія не знає, справу якого пацієнта вона вивчатиме.

Справи можуть розглядати у чотири способи:

  • очно (в присутності пацієнта);
  • дистанційно (є випадки, коли присутність пацієнта – необов’язкова);
  • біля ліжка пацієнта (робота на виїзді);
  • у присутності представника пацієнта.

Пацієнт заздалегідь зазначає, який варіант розгляду йому підходить.

Термін розгляду справи з моменту подачі триває місяць. Потім визначається статус людини.

Кількість експертних команд може змінюватись, додав посадовець. Нині до їх складу входять практикуючі лікарі, основною роботою яких є лікування і огляд пацієнтів, а не експертиза працездатності/непрацездатності людини.

"Керівник закладу має право змінювати чисельність команд відповідно до завантаженості і зайнятості лікарів й заявок на розгляд щодо проведення експертизи, яку система визначає автоматично".

Скільки отримуватимуть учасники експертних команд

Роботу лікарів у складі експертних команд додатково оплачуватиме Національна служба здоров'я України. Кожна команда отримуватиме 90 тисяч гривень на місяць, але не більше 300 тисяч гривень на один заклад.

"Зараз навантаження на команди – значне, бо розглядають попередні справи, які передали МСЕК, водночас надходять і нові".

Додав, що усі лікарі, які задіяні в експертних командах, декларуватимуть свої доходи шляхом подання електронних декларацій.

Що нині з МСЕК на Кіровоградщині

Нині обласна МСЕК – у стадії реорганізації, відповідне рішення ухвалила Кіровоградська облрада, яка є власником приміщення. У комісії працювали 80 штатних співробітників, розповів Олег Рибальченко.

"Ми спілкувалися з ними, пропонували варіанти працевлаштування на посади лікарів у медзаклади міста і області. Те ж саме стосується середньої медичної ланки, яка займалась документацією".

За словами посадовця, частина адміністративного персоналу залишиться в закладі до моменту, коли обласна рада визначить правонаступника будівлі. Додав, що голови комісій не можуть бути залучені до експертних команд, натомість можуть працювати лікарями.

"Частина працівників ліквідованої МСЕК – пенсійного віку і більше не планують продовжувати трудову діяльність. Решта мають ще один місяць, щоб визначитись з новим місцем роботи".

Новини України