Люди намагаються досягти високої безпеки приміщень різноманітними методами. Це і встановлення броньованих дверей, і різноманітні види сигналізацій. Також багато на що впливають замки, котрі встановлені на дверях. Замки мають складну конструкцію, що має певні складові. Циліндр – це основний елемент будь-якої подібної конструкції. Це найскладніший у плані конструкції елемент. Його ще називають личинкою та серцевиною. Циліндри для замків бувають різних типів та різної складності, тут усе залежить від потреб покупця та інших факторів.
Конструкція личинки замка – головні елементи
Вона має у собі такі складові:
- Корпус. Це оболонка, в якій знаходяться всі інші елементи. Але це не просто оболонка, адже від неї залежить рівень захисту. І мова тут про міцність металу, з якого вона виготовлена. На замки, що знаходяться на вхідних дверях, важливо ставити серцевини з хороших металів – з таких, що можуть витримати грубу силу, яку часто використовують для злому зловмисники.
- Деякі елементи, що відповідають за секретність замка. Це штифти та піни, котрі розташовані на простих моделях в один ряд та в одній площині. На більш складних по конструкції моделях вони розташовані у кілька рядів та у кілька площин.
- Кулачок. Саме він приводить у дію елемент, що виконує запирання механізму.
- Ключ. Для кожної личинки ключ – свій, унікальний. Унікальність досягається тим, що в кожного ключа є свої вирізи під піни та штифти. Коли ключ підходить до замка, то піни в циліндрі приймають відповідні позиції та дозволяють користувачеві провернути механізм. Якщо ключ не підходить, то механізм не провернеться.
Для різних потреб використовуються різні серцевини. Вони бувають одно- та двосторонні. Двосторонні широко розповсюджені на вхідних та міжкімнатних дверях різноманітних приміщень. Односторонні використовуються у кладових, складах та інших нежитлових приміщеннях, котрі відчиняються тільки з однієї сторони.
Матеріал, з якого виготовляють циліндри
Їх виготовляють з кількох видів металу. Серед них є такі:
- Бронза. Цей метал вважається найкращим. Він міцний, зламостійкий, але дорогий. Він добре захищає двері від зламу.
- Латунь. Захисні характеристики в неї не такі високі, як у бронзи, але й ціна нижча. Якщо зважити два фактори – ціну та якість, – то серцевини з латуні – адекватний варіант навіть для вхідних дверей.
- Алюміній. Рівень захисту низький, сам метал м’який та сильно піддається фізичному впливу. Це легкі для зламу личинки, а тому їх не рекомендують використовувати на вхідних дверях. А на міжкімнатних їх використовувати можна. Вони дешеві.
Кожний варіант має свої переваги, а далі – справа за покупцями.