Незважаючи на супротив росіян Сили оборони в Курській області продовжують виконувати поставлені завдання. При цьому досі достеменно невідомо, що це за завдання. Проте в інформаційному просторі фігурує тема щодо можливого захоплення ЗСУ Курської АЕС. Чи може Україна піти на такий крок? Видання «Коментарі» розбиралося в цьому питанні, проаналізувавши думки експертів.
Бої у Курській області. Фото: із відкритих джерел Сили оборони можуть завдати локальної поразки окупантам Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп в ефірі Radio NV зазначив, що нову українську наступальну операцію в Курській області РФ варто сприймати як локальну. «По низці дотичних ознак, я вважаю, що українську операцію можна назвати контратакою, а не контрнаступ. Тобто вона має певні достатньо обмежені цілі…
Для противника це стало неочікуваністю, російська армія проводила наступальну операцію, а Україна оборонну. Наскільки я розумію, (мета – ред.) покращити тактичне становище, зайнявши територію та отримати певну конфігурацію для оборони», — сказав Шарп.
Експерт додав, що завдяки неочікуваності для РФ та певній перевазі на окремій ділянці, Сили оборони можуть завдати локальної поразки окупантам на цьому напрямку. Водночас, за словами експерта, наразі малоймовірно, що Україна спробує просунутися до Курської АЕС, а тим більше спробує захопити її. «АЕС — це проблематична ціль із зовнішньополітичної точки зору. «Ігри» навколо ядерної електростанції — це величезні ризики. Вперше, коли був ефект неочікуваності, коли українці зібрали достатньо велике угруповування… Застали зненацька Росію. І якщо брати під контроль АЕС, то треба було тоді, коли не було оборони. Навіть тоді це, швидше за все, не було ціллю. Сьогодні про яку АЕС можна говорити, якщо зібране велике угруповування…», додав Шарп.
ЗСУ виконують декілька стратегічних задач Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в ефірі «Radio NV» розповів, що в Курській області українські захисники виконують низку стратегічних задач. «Декілька стратегічних задач виконується нашими військами на російській землі. Перше — це знищення суджанського угруповування, яке намагалося розвернутися та рухатися в бік Сум. Друге — це сковувальна операція, витащили на себе близько 70 тисяч військ, 20 тисяч з яких вже 200-ті і десь так само важкі 300-ті. Третя та основна задача, яка була виконана — це злам архітектури фронта. Нарешті ми з південно-східного напрямку створили новий, північний фронт у бік Москви.
Це треба було робити ще на початку», — заявив аналітик. Він також пояснив, яким чином під час нового наступу Сил оборони в Курській області вдалося заглушити радіозв’язок. За його словами, Україна для цього використовувала стандартні засоби РЕБ. Експерт відзначив, що в разі успішної наступальної кампанії, Україна може створити нову лінію фронту в Курській області вздовж річки Сейм. «Вона з Бєлгородської області заходить на Курщину.
Там йде напівпетля і йде далі в Сумську область. Ріка Сейм дуже добре очерчує цей плацдарм, який як оперативний може використовуватися… З правого берега лишатиметься той же Курськ, це приблизне співвідношення, як зараз у Херсоні. Курчатов і АЕС з лівого боку, ми можемо взяти під контроль. І далі по лівому берегу Льгов та Рильск, там два штаби бригад розташовані», — зазначив Світан.
Джерело: society.comments.ua