Власник «Ортопеду» проводить оптимізацію персоналу протезного заводу, викупленого у держави
1 жовтня Полтавський протезний завод викупив за 50 млн грн колишній його директор Юрій Бондаренко. Він є власником ТОВ «Ортопед», яке має мережу закладів у різних містах України. Умовою продажу було те, що протягом 10 років завод не змінить профілю діяльності й вироблятиме протези для людей, які втратили кінцівки. Ще одна умова — збереження робочого місця працівникам протягом шести місяців.
З приводу збереження профільної діяльності — жодних порушень. В будівлі проводять ремонт та розширяють реабілітаційне відділення для людей, які зазнали важких травм. Щодо останньої умови, то керівництво вирішило не чекати півроку і провести оптимізацію вже зараз.
До редакції ІВ «Полтавщини» звернулися Семен та Олена Федоруки. Полтавка працює диспетчером у взуттєвому відділі заводу на вулиці Володимира Козака. Жінка повідомила, що нове керівництво змушує правників звільнятися за власним бажанням. Частина із них працевлаштувалися в «Ортопеді», інших просто звільнили, а дехто відмовляється підписувати заяву та продовжує ходити на роботу. Хоча фактично ортопедичний корпус на вулиці Володимира Козака зараз не працює. Людей, які там залишилися, перевели на триденний робочий тиждень.
Для прикладу наведемо скорочення працівників у взуттєвому відділі. До продажу заводу там працювало 11 людей. Сім із них запропонували роботу в «Ортопеді» на вул. Решетилівській — це переважно професії із фізичною працею: швачка, спеціаліст по взуттю, майстер із вирізання колодок тощо. Три людини написали добровільні заяви на звільнення — два модельєри і майстер-технолог, але їх так нікуди на роботу і не взяли. Дві людини відмовилися писати заяви. Це диспетчер та прибиральниця. Вони відмовилися підписати документи, бо їм не гарантували, що візьмуть на роботу в «Ортопед». В приватному підприємстві вже є свій диспетчер та прибиральниця, тому такі кадри їм не потрібні.
Всього на Полтавському протезному заводі працювали близько 50 осіб. Скільки із них звільнили, перевели в «Ортопед», а скільки відмовилися підписувати заяви — наразі ми не знаємо. Нагадаємо, що Полтавський протезний завод також має філії в Сумах і Кропивницькому.
Семен та Олена Федоруки не згодні із поясненням Фонду держмайна, що завод не отримував мобілізаційних замовлень на протези, тому держава вирішила його продати. За їхніми словами, завод працював і отримував державні та приватні замовлення. Згідно з відкритими фінансовими звітами у 2022 році Полтавський протезний завод отримав державних замовлень на 165 тисяч, у 2023 — на 16 тисяч грн. Доходи підприємства за останні роки трималися на рівні 40 мільйонів гривень в рік.
Микола ЛИСОГОР, «Полтавщина»