- Хакери вкрали коштів у криптоактивах на суму $2,2 млрд у 2024 році, підрахували аналітики Chainalysis.
- Злом приватних ключів — основна причина майже половини крадіжок криптовалют.
Сума вкрадених внаслідок хакерських атак на криптоплатформи коштів досягла $2,2 млрд у 2024 році, що на 21% вище порівняно з минулим роком. Кількість зломів перевищила 300. Про це йдеться у звіті аналітиків компанії Chainalysis.
Загальна сума вкрадених коштів в результаті криптозлому та кількість інцидентів за 2015-2024 роки. Джерело: Chainalysis.
Водночас експерти відмітили, що з липня 2024 року спостерігається зниження темпів крадіжок в криптоіндустрії.
У 2021-2023 роках жертвами зловмисників були платформи DeFi-сектору, тоді як в II та III кварталах 2024 року цільовими для хакерів стали централізовані сервіси. Зокрема, значних втрат зазнали DMM Bitcoin та WazirX — на суми $305 млн та $234,9 млн відповідно в травні та липні цього року.
Сума вкрадених коштів за типом платформи. Джерело: Chainalysis.
Причиною майже 44% крадіжок стала компрометація приватних ключів. Для централізованих платформ забезпечення безпеки є критично важливим, оскільки вони контролюють доступ до активів користувачів.
Хакери, сфокусовані на зломах приватних ключів, використовували мости та міксери для відмивання коштів, на відміну від хакерів, які використовують інші вектори атак. Останні обирали децентралізовані платформи, зазначили експерти.
Щоквартальна діяльність з відмивання вкрадених коштів за вектором атаки за 2021-2024 роки. Джерело: Chainalysis.
Аналітики також вказали, що, серйозною загрозою в кіберпросторі залишаються північнокорейські зловмисники. За деякими даними, повʼязані з КНДР хакери вкрали мільярди доларів у криптовалюті для підтримки ядерної програми КНДР.
За підрахунками експертів, у 2024 році вони викрали близько $1,34 млрд, що на майже 103% більше, ніж показник минулого року. Крім того, ця сума становить 61% від загального числа викрадених активів за рік внаслідок всіх зафіксованих аналітиками інцидентів.
Нагадаємо, раніше у Chainalysis повідомляли, що з 2019 року сума відмитих коштів шахраями перевищила $100 млрд у цифрових активах.