CEO Trustee підтримав законопроєкт Мінцифри про регулювання крипторинку в Україні

CEO Trustee підтримав законопроєкт Мінцифри про регулювання крипторинку в Україні

  • Голова Trustee заявив, що відсутність нормативно-правової бази перешкоджає розвитку української індустрії цифрових активів.
  • За словами Вадима Груші, законопроєкт про регулювання галузі, розроблений Мінцифри, може дати відчутний імпульс для її розвитку.
  • Підприємець упевнений, що ліберальний підхід у цьому питанні є оптимальним варіантом для влади та учасників ринку.

Генеральний директор компанії Trustee Вадим Груша прокоментував ситуацію з розробкою українською владою законопроєктів про регулювання криптоіндустрії. За його словами, відсутність зрозумілих правил роботи негативно позначається на розвитку інновацій та надходженні інвестицій у країну, пише «Економічна правда».

Підприємець нагадав, що ще 2021 року Міністерство цифрової трансформації України презентувало закон «Про віртуальні активи». Регуляторами галузі мали виступити Національний банк України (НБУ), Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) і сама Мінцифра.

Однак згодом документ відправили на доопрацювання, після чого його так і не ухвалили як основу для нормативно-правової бази. Водночас НКЦПФР через деякий час представила свою версію законопроєкту про цифрові активи, яка вирізнялася консервативним підходом до регулювання галузі.

Відповіддю на це став доопрацьований документ «Про віртуальні активи» від Мінцифри.

«В основі кожного з них лежить європейський звід криптовалютних положень MiCA, однак, як то кажуть, диявол криється в деталях. […] Документ НКЦПФР — це безпрецедентно сувора регуляція з широким правом на втручання і контроль учасників ринку», — підкреслив Вадим Груша.

Голова Trustee вважає, що цей законопроєкт не враховує специфіки українського крипторинку. Ба більше, створення маси правових складнощів на шляху компаній з Web3-сфери призведе до негативних наслідків як для самої індустрії, так і для країни загалом, впевнений підприємець.

За словами Груші, документ від Мінцифри сповідує зовсім інший підхід до регулювання галузі. Він враховує інтереси криптовалютних гравців і влади, і намагається знайти компромісне рішення, яке влаштує всі сторони. При цьому законопроєкт націлений саме на розвиток індустрії, здатної вивести Україну у світові технологічні лідери, підкреслив бізнесмен.

«Він пропонує прості правила і процедури, стимули для зростання і залучення інвестицій з-за кордону. На цей час це найкраща альтернатива, яка виглядає найбільш адекватною. Якщо відхилити і її, то ринок просто не працюватиме, тоді як її ухвалення дає хоч якісь надії», — сказав CEO Trustee.

Ми детально розповідали про документ, розроблений Міністерством цифрової трансформації:

Раніше за ліберальний підхід до регулювання криптовалютної сфери вкотре виступив глава Мінцифри України Михайло Федоров. Він заявив, що «консервативні сили» перешкоджають ухваленню законопроєкту, створеного його відомством. За словами Федорова, зараз влада працює над документом, який об’єднає в собі наявні концепції закону.

Нагадаємо, ми писали, що в Мінцифрі прокоментували заяву нардепа про легалізацію криптоактивів в Україні у 2025 році.

Новини України