Буковина — серед лідерів в Україні за кількістю приватних сонячних станцій

Буковина - серед лідерів в Україні за кількістю приватних сонячних станцій

Буковина — серед областей, де кількість приватних сонячних станцій на одиницю населення одна із найбільших в Україні.

Про це на брифінгу сьогодні, 8 листопада, повідомив голова АТ «Чернівціобленерго» Олександр Ніверчук, пише molbuk.ua

Він зазначив, що на сьогодні 3 тисячі 348 домоволодінь мають сонячні станції.

«Завдяки цьому у сонячну пору споживання нашої «чистої буковинської» електроенергії складає 80 відсотків. Із загальної енергосистеми беремо лише 20 відсотків. Тож ми майже енергонезалежні», — сказав Олександр Ніверчук.

Голова АТ «Чернівціобленерго» додав, що «бум» на встановлення сонячних панелей серед підприємців спостерігається останніх пів року, коли ввели додаткові економічні стимули для таких ініціатив.

«Відтоді майже всі підприємства масово собі ставлять сонячні станції і накопичувачі. Так розумію, що саме економічні важелі дали можливість це зробити. І це дуже відчувається. Часто ми спостерігаємо, що на тому чи іншому підприємстві відбувається значне зменшення споживання. Приїжджаємо, щоби перевірити ситуацію. І коли бачимо, що встановлені сонячні панелі, питання відразу зникають.

Загалом якщо не 20, то 15 відсотків точно наших підприємців поставили «сонце», і ми це бачимо чітко по своїх балансах, які складаємо щомісяця», — наголосив Олександр Ніверчук.

Скільки Буковина сидітиме без світла: в обленерго розповіли про найгірший сценарій

Підтримка держави:

Для того, щоби підтримати підприємства, котрі встановлюють обладнання, що забезпечує акумуляцію і генерацію енергії, діє обласна програма, за якою компенсують із обласного бюджету частину витрат на придбання такого обладнання, повідомив голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк.

Компенсація надається в розмірі 30% вартості обладнання, що забезпечує акумуляцію і генерацію енергії (генератори, акумуляторні батареї, зарядні станції, сонячні панелі, вітрогенератори, теплові насоси тощо), але не більше 50 тисяч гривень одному суб’єкту підприємництва.

Цьогоріч за допомогою програми закуплено 6 генераторів. Сума компенсації склала понад 200 тисяч гривень. Торік бізнесу допомогли придбати 19 генераторів, компенсувавши понад 900 тисяч гривень.

Новини України