Кафедральна, 13
Депутати Луцької міської ради ухвалили рішення щодо перевірки дотримання земельного законодавства та законодавства про охорону культурної спадщини ТОВ «Містобудконцепт» під час здійснення будівельних робіт на вулиці Кафедральній, 13 у Луцьку.
Це рішення прийняли під час сесії Луцької міської ради у середу, 30 жовтня, пише ВСН.
Згідно з рішенням ради, Департамент містобудування, земельних ресурсів та реклами зобов’язаний провести перевірку законності використання земельної ділянки ТОВ «Містобудконцепт» для будівництва та обслуговування житлово-офісного комплексу. Відповідну перевірку здійснять протягом 10 робочих днів з моменту прийняття цього рішення.
Крім того, для забезпечення захисту культурної спадщини міста, депутати зобов’язали відділ охорони культурної спадщини провести перевірку додержання законодавства про охорону культурної спадщини на цій же земельній ділянці. Відповідні дії спрямовані на те, щоб виявити будь-які можливі порушення, пов’язані з будівництвом на території, що має велике історичне значення для міста.
У випадку виявлення порушень, Луцька міська рада ухвалила зобов’язати Юридичний департамент та Департамент містобудування, земельних ресурсів та реклами звернутися до суду з позовом про розірвання договору оренди земельної ділянки з ТОВ «Містобудконцепт». Договір, укладений згідно з рішенням міської ради від 24 квітня 2024 року (№58/44), передбачав надання цієї ділянки для будівництва житлово-офісного комплексу. У разі виявлення порушень, міська рада вбачає розірвання договору оренди як дієвий крок для захисту інтересів громади та культурної спадщини Луцька.
Міський голова Луцька Ігор Поліщук зазначив, що такі дії з боку міської ради мають на меті забезпечення прозорості використання земельних ресурсів та збереження культурної спадщини. Очільник громади також підкреслив, що міська влада відстоює інтереси громади, гарантує захист історичних пам’яток та контролює, щоб будівельні роботи проводилися виключно відповідно до законодавства.
Нагадаємо, громадськість Луцька забила на сполох: бетоном заливають старовинні дворівневі підзмелля, які знаходяться на ділянці. У міській раді спершу це пояснили просто – забудовник має право на проведення робіт, а самі підземелля таким чином «консервують». Втім, згодні із цим не всі, тому 21 жовтня у Старому місті відбулася акція протесту за участі активістів «Семиярусної гори» та деяких депутатів. Законність будівництва перевіряють також правоохоронні органи.
Читайте також: Що відомо про забудовників, які заливають бетоном старовинні підземелля у Луцьку