Бюрократія та рівень зарплати є найбільшими демотиваторами вчителів

Бюрократія та рівень зарплати є найбільшими демотиваторами вчителів

Бюрократичне навантаження на українського вчителя є найбільшим демотивуючим фактором для освітян

Бюрократія та рівень зарплати є найбільшими демотиваторами вчителів

Бюрократичне навантаження на українського вчителя є найбільшим демотивуючим фактором для освітян.

Про це йдеться у звіті «Вчителі України: кадровий потенціал», що підготовлений Дослідницькою агенцією Fama на замовлення Громадської спілки «Освіторія».

Автори дослідження зазначають, що 19% вчителів не планують залишитись працювати вчителем щонайменше до 2030-го року, ще 23% не висловили однозначної думки.

Найбільш значними проблемами вчителі визнали шкільну бюрократію та рівень заробітної плати.

«Ми запропонували учасникам дослідження низку ситуацій та попросили оцінити, якою мірою кожна з них може вплинути на бажання вчителів залишатися в професії. Усі перераховані зміни в умовах учителювання, за оцінками опитаних, матимуть сильний вплив на зростання мотивації. Найбільшим мотиватором стало зменшення бюрократичного навантаження на педагогів. Цей аспект виявився навіть трохи впливовішим, аніж рівень заробітної плати. Одначе, останній аспект також відіграє важливу роль у мотивації вчителів: 91% опитаних вказали, що вищий рівень фінансової винагороди матиме позитивний вплив на тенденції педагогів працювати у ЗЗСО. Примітно, що якість реалізації саме цих аспектів учителювання опитані вчителі оцінювали найбільш негативно», – наголошують автори дослідження.

Окрім того 90% вчителів зазначили, що на їхню мотивацію може вплинути створення сприятливих умов для професійного розвитку та підвищення кваліфікації, 87% наголосили на важливості дружнього робочого колективу, 84% на наявності сучасного ремонту та достатнього матеріального забезпечення шкільного приміщення.

Читайте головні новини освіти у Телеграм-каналі Освіта.ua.

Новини України