Українці приходять займати чергу відразу після закінчення комендантської години й потім ще чотири години чекають відкриття ЦНАПів, розповідають у соцмережах. До кінця терміну оновлення даних залишилось менше тижня.
Related video
Протягом 10 та 11 липня поруч з двома центрами надання адміністративних послуг (ЦНАП) Києва збираються натовпи чоловіків, які з 5 год. ранку намагаються потрапити всередину установ, щоб оновити військово-облікові дані. У натовпах — сотні киян, і не усі з них встигають потрапити до спеціаліста до кінця робочого дня. Про ситуацію біля міських установ розповіли у Telegram-каналі «Труха Київ».
У каналі з’явились два дописи щодо ситуації біля ЦНАПів. Перше повідомлення стосується Деснянського центру надання послуг, друге — Святошинського. На відео з першого місця подій можна побачити групу чоловіків різного віку, які стоять у тисняві біля входу або розтягнулись у чергу, довжиною приблизно 10–20 метрів.
«Всі чоловіки побігли оновлювати дані, бо, як то кажуть, часіки тікають і скоро настане 16 липня», — ідеться у дописі.
На фото зі Святошинського району — кияни, які групуються біля входу в ЦНАП. Вони стоять, або сидять на лавках, хтось — у тіні, хтось — на сонці. Автор допису вказує, що чоловіки з’являються відразу після завершення комендантської години. У натовпі — військовозобов’язані чоловіки, які прийшли оновити військово-облікові дані.
На сторінці Facebook департаменту КМДА, який займається центрами, немає коментарів щодо ситуації, яка відбувається на порозі закладів. На порталі установи можна відшукати режим роботи — з 9 до 18 год. з понеділка по суботу. Також зазначається, що працює електронний запис, але є прийом у «живій черзі».
Київський міський терцентр комплектування (ТЦК) також не згадував про події у ЦНАПах Києва. У мережі не відшукалось свіжих фото або відео, зроблених біля районних військкоматів столиці. Раніше Фокус розповідав про аналогічні черги на порозі ТЦК, але вони збирались незадовго до 18 травня, коли вступив у дію закон про посилення мобілізації. Киянка-громадська активістка, яка порушила це питання, звертала увагу на надто короткий час роботи установ. Після цього військкоми повідомили, що вони працюють цілодобово сім днів на тиждень. Тим часом згідно з законом, ухваленим нардепами весною 2024 року, у військовозобов’язаних українців є 60 днів на виконання правил обліку — з 18 травня до 16 липня.
Нагадуємо, 11 липня народний депутат розповів, коли урядовці можуть ухвалити рішення про продовження терміну оновлення військово-облікових даних. Напередодні, 10 липня, на порталі відкритих даних показали, скільки українців отримали штраф за порушення правил обліку.