- Група акціонерів Meta запропонувала конвертувати частину резервів компанії в першу криптовалюту.
- Ідея ґрунтується на даних про те, що біткоїн перевершив облігації за зростанням на 1262% за останні п’ять років.
- Великі технологічні компанії поки уникають подібних кроків через волатильність крипторинку.
Акціонер Meta Ітан Пек представив групову пропозицію, що закликає компанію вкласти кошти у біткоїн. На думку людей, які стоять за цією ідеєю, такий крок захистить грошові активи компанії від інфляції. Вона, за твердженням Пека, знизить вартість резервів компанії на 28% з плином часу.
A #Bitcoin Treasury Shareholder Proposal has been submitted to Meta.
The shareholder, Ethan Peck, who is an employee at The National Center for Public Policy Research — the organization that submitted to $MSFT & $AMZN — informed me he submitted on behalf of his family’s shares. pic.twitter.com/KrAKw7nHwp
— Tim Kotzman (@TimKotzman) January 10, 2025
У своєму зверненні акціонер зазначив, що перша криптовалюта перевершує за зростанням традиційні інструменти, такі як облігації. За минулі п’ять років біткоїн обігнав за цим показником цінні папери на 1262%, підкреслив Пек.
Він також нагадав, що засновник Meta Марк Цукерберг і член ради директорів компанії Марк Андрессен раніше позитивно висловлювалися на адресу першої криптовалюти. Акціонер як один із прикладів вказав на той факт, що глава корпорації назвав цапів, які йому належать, «Біткоїн» і «Макс».
«Хіба акціонери Meta не заслуговують на такий самий відповідальний розподіл активів для компанії, який директори та керівники Meta, ймовірно, реалізують для себе?», — зазначив Пек.
Ця пропозиція є частиною ширшої ініціативи Національного центру досліджень державної політики, який уже просував аналогічні ідеї серед власників цінних паперів Microsoft і Amazon.
У грудні 2024 року акціонери Microsoft відхилили пропозицію виділити 1% з $484 млрд, що належать компанії, для інвестицій у біткоїн. При цьому переконати їх вкласти кошти в першу криптовалюту також намагався засновник MicroStrategy Майкл Сейлор.
Акціонери корпорації Amazon розглянуть подібну пропозицію на зборах у квітні 2025 року.
Генеральний директор фінтех-компанії Valereum Нік Коуен пояснив, що великі компанії поки що уникають використання біткоїна як резерву. Основні причини — висока волатильність криптовалюти та специфіка механізму прибутковості. Коуен зазначив, що технологічні гіганти, які мають сильні позиції на ринку, менш схильні до ризикових інвестицій.
Хоча пропозицію акціонерів Meta ще не ухвалено, вона відображає висхідну дискусію про роль біткоїна як засобу заощадження та інструменту захисту від інфляції, вважає експерт.
Нагадаємо, ми писали, що ще дві американські публічні компанії оголосили про інвестиції в біткоїн.